Wystartowały zapisy na Półmaraton Warszawski. W ciągu doby zarejestrowało się aż 2,5 tysiąca biegaczy!

2,5 tys. osób zapisało się w ciągu 24 godzin od otwarcia rejestracji na przyszłoroczny Półmaraton Warszawski. Jedna z największych imprez biegowych w Polsce odbędzie się w 30 marca 2014 roku.


Poprzednia edycja Półmaratonu Warszawskiego była rekordowa pod względem frekwencji. Był to pierwszy bieg w Polsce, którego metę przekroczyło więcej niż 10 tysięcy biegaczy, a dokładnie 10074 osoby. Ten rekord pobił w październiku Biegnij Warszawo (11845 osób na mecie), ale wyścig o tytuł największej biegowej imprezy w kraju trwa.

Od środy 20 listopada na stronie polmaratonwarszawski.pl można zapisywać się do marcowego biegu. Jak poinformowali organizatorzy, w ciągu 24 godzin zrobiło to aż 2,5 tysiąca biegaczy. Opłata startowa w tym roku wynosi 80 złotych - ale tylko do 28 lutego, po tym terminie wpisowe wzrośnie do 120 złotych. Zapisy do biegu zakończą się 26 marca.

Szczegóły trasy 9. Półmaratonu Warszawskiego poznamy na początku przyszłego roku. W styczniu rozpoczną się zapisy do 36. Maratonu Warszawskiego, który tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Obydwie imprezy biegowe organizowane są przez Fundację Maraton Warszawski.

Obserwuj autora na Twitterze