Działa już pięć miejskich lodowisk. Kolejne ruszają w grudniu

Od środy w Warszawie działa pięć miejskich lodowisk. Kolejne zostaną otwarte na początku grudnia i mają działać do marca przyszłego roku.


Najnowsza ślizgawka działa od środy na Targówku. Na obiekcie przy Łabiszyńskiej 20 można jeździć na łyżwach od 9 do 21, z przerwą w godz. 15.30-16.30. W weekend lodowisko jest czynne w godz. 9-13, 13:45-17 i 17:45-21. Za wejście trzeba zapłacić 6 złotych, wypożyczenie łyżew na godzinę również kosztuje 6 złotych.

Wcześniej otwarto cztery lodowiska: na Mokotowie (Stegny, ul. Inspektowa 1), w Wawrze (OSiR, ul. V Poprzeczna 22), na Pradze Północ (WOW Wisła, ul. Namysłowska 8) i na Bemowie (OSiR, ul. Obrońców Tobruku 40). Wejście na ten ostatni obiekt jest bezpłatne.

Kolejne miejskie lodowiska mają zostać otwarte na początku grudnia. Na Woli (ul. Górczewska 69/73) ślizgawka będzie czynna od 1 grudnia, w Wilanowie (ul. Gubinowska 28/30) - od 6 grudnia, w Ursusie (ul. K. Sosnkowskiego 10 oraz ul. Keniga 20) - od 10 grudnia.

Nieznane są jeszcze daty otwarcia lodowisk na Białołęce (ul. Strumykowa 21), Ochocie (ul. Rokossowska 10), Pradze-Południe (al. Stanów Zjednoczonych 24), we Włochach (Park im. M. Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia) i na Żoliborzu (ul. Potocka 1).

Oprócz tych miejsc działa ślizgawka na Torwarze i Figlowisko (przy stacji metra Imielin). Tradycyjnie w grudniu ma też rozpocząć działalność popularne lodowisko pod Pałacem Kultury i Nauki.

Pełną listę miejskich lodowisk można znaleźć na stronie um.warszawa.pl