Top 5 na weekend: Bieg na Szczyt, darmowy fitness, Cavaliada na Torwarze...

Jeździecka Cavaliada na Torwarze, półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce, darmowy fitness na Ursynowie, Murrall Challenge we wspinaczce i Bieg na Szczyt to nasze propozycje na sportowy weekend. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!
ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Cavaliada na Torwarze

Od czwartku na Torwarze trwają największe w stolicy zawody jeździeckie z cyklu Cavaliada. Impreza potrwa do niedzieli, biorą w niej udział 162 konie i 84 jeźdźców z kilkunastu krajów. W programie m.in. konkurs skoków przez przeszkody, widowiskowe zawody Speed&Music, rywalizacji dzieci na kucach, pokazy ujeżdżania i powożenia oraz Grand Prix Warszawy (niedziela godz. 13.30). Bilety na sobotę są już wyprzedane, na piątek i niedzielę kosztują od 40 do 85 zł. Pełny program na stronie cavaliada.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek 13 marca - niedziela 15 marca, Torwar, ul. Łazienkowska 6a, więcej informacji na stronie cavaliada-warszawa.pl.

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce

Gospodarzem turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce jest MOS Wola Warszawa. Na jego hali (ul. Rogalińska 2) w ciągu trzech dni o awans do finału powalczą jeszcze trzy inne drużyny juniorskie: Gwardia Wrocław, Czarni Radom i Effector Kielce. Pierwszy mecz turnieju zaplanowano na piątek na godz. 16.30 (MOS WOLA Warszawa - Gwardia Wrocław), w sobotę rozgrywki zaczną się o 12.30, a w niedzielę o 11. Dwa najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego.

KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek 13 marca - niedziela 15 marca, hala przy ul. Rogalińskiej 2, więcej informacji na stronie moswola.pl.

Darmowy fitness na Ursynowie

Dwa ursynowskie kluby fitness organizują w sobotę dzień otwarty, podczas którego można skorzystać za darmo z siłowni i zajęć. W programie m.in. zumba, body pump, zdrowy kręgosłup i TBC oraz wykład "Panie Przodem", czyli porady braffiterki. Aqua Relaks zaprasza w godz. 8-17, Arena Active Club w Arenie Ursynów w godz. 8-20.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 marca, godz. 8-20, Aqua Relaks, ul. Wilczy Dół 4, Arena Active Club, ul. Pileckiego 122, więcej informacji na stronie sport.ursynow.pl .

Murrall Challenge

Na uczestników sobotnich zawodów Murall Challenge (Centrum Wspinaczkowe Murrall, ul. Annopol 3) czeka potężna dawka wspinania - 15 dróg eliminacyjnych i szeroki zakres trudności dróg do pokonania. Będą też drogi ułożone specjalnie z myślą o dzieciach. Eliminacje rozpoczną się o godz. 10, a finał w kategorii open zaplanowano na godz. 19.30. Wpisowe: 30 zł, w dniu zawodów: 40 zł. Zapisy przez internet na stronie murall.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 marca, godz. 10, Centrum Wspinaczkowe Murrall, ul. Annopol 3, więcej informacji na stronie murall.pl.

Biegiem na szczyt

Piąta edycja biegu na ostatnie piętro wieżowca Rondo 1 (Rondo ONZ 1) przyciągnęła na start światową czołówkę biegania po schodach. Pomimo przyjazdu mocnych zawodników zza granicy największym faworytem do zwycięstwa w tym ekstremalnym biegu będzie Polak Piotr Łobodziński, który na co dzień trenuje w Warszawie. Nasz najlepszy "towerrunner" jest aktualnym mistrzem Europy i dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata, rok temu również wygrał Bieg Na Szczyt w Warszawie. Podczas imprezy odbędą się również Mistrzostwa Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach. Na 37. piętro wieżowca strażacy wbiegną w pełnym rynsztunku z aparatami tlenowymi. Początek w sobotę o godz. 10, finały zaplanowano na godz. 13.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 14 marca, godz. 10, Rondo 1, Rondo ONZ 1, więcej informacji na stronie biegnaszczyt.pl.

Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Obserwuj autora na Twitterze