W sobotę na Bemowie finał piłkarskich mistrzostw Polski dla dzieci z domów dziecka

40 drużyn, czyli około 400 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski, zagra w sobotę na boiskach przy ul. Obrońców Tobruku na Bemowie o tytuł mistrza Polski. Zwycięzców nagrodzą organizatorzy akcji "Wyjechani na weekend" oraz firma Continental, parter akcji i sponsor główny Mistrzostw, którzy wspólnie zbierają pieniądze na ten cel już od kwietnia.


Rywalizacja na Bemowie rozpocznie się o godz. 9 rano - do 14.30 trwać będą spotkania fazy grupowej, między 15.30 i 17.10 odbędzie się faza pucharowa. Finał mistrzostw Polski odbędzie się o 17.10 i wyłoni zespół, który w czerwcu zmierzy się w turnieju o mistrzostwo świata na stadionie Legii.

Do Warszawy przyjedzie około 400 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Udział w tegorocznych rozgrywkach weźmie 40 drużyn, w tym młodzi zawodnicy z Lublina, Tczewa, Gliwic czy Bydgoszczy, a także pierwszy w pełni dziewczęcy zespół - FC Kisielanki.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać mistrzostwa jako sponsor główny. Każdego roku młodzi piłkarze wykazują olbrzymie zaangażowanie i z oddaniem walczą o zwycięstwo, pokazując piłkę nożną na bardzo profesjonalnym poziomie - mówi Ewa Ostapczuk-Wasilewska, menedżer ds. mediów i komunikacji w Continentalu, który dla zwycięzców przekaże dodatkową nagrodę. Pieniądze, które od kwietnia zbierane są w ramach akcji "Wyjechani na weekend".

Podczas imprezy na Bemowie zostanie rozegrany mecz Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. W obu zespołach, obok dorosłych zawodników, wystąpią dzieciaki biorące udział w turnieju.

Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m. in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Dziekanowski oraz Tomasz Kłos. Imprezę poprowadzi Jacek Kurowski, znany dziennikarz i prezenter TVP, ekspert piłkarski.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial", które czuwa również nad przebiegiem czerwcowych mistrzostw świata.