Sport.pl

Top 5 na weekend: Maraton fitness, Dzień Golfa, Piknik Olimpijski, festiwal rugby i impreza na Narodowym

Na weekend proponujemy pięć imprez sportowych, w których można samemu wziąć udział lub je obejrzeć i pokibicować. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!
ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Warszawski Maraton Fitness

Ponad tysiąc osób wzięło udział w ostatniej edycji maratonu fitness. Tym razem organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji. Gwiazdą maratonu będzie Mariusz Czajkowski - jeden z najbardziej popularnych instruktorów fitness w Polsce. W programie m.in. tabata, cross training, bokwa, choreo step, latino ladies, streching, joga, pilates, dance aerobic i zumba. Rejestracja rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w hali Torwar, a pierwsze zajęcia o godz. 11. Udział jest bezpłatny.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 23 maja, godz. 10, hala Torwar, ul. Łazienkowska 6, więcej informacji na stronie maratonfitness.pl.

Piknik Olimpijski

Dziesiątki olimpijczyków, medalistów igrzysk i gwiazd sportu pojawi się w sobotę na 17. edycji Pikniku Olimpijskiego na Kępie Potockiej. Będzie można obejrzeć i spróbować swoich sił zarówno w dyscyplinach olimpijskich, jak siatkówka, piłka nożna czy lekka atletyka, jak również tych mniej popularnych, na przykład skimboarding (jazda na desce po cienkiej tafli wody) czy krykiet. Lista sportowych atrakcji jest bardzo długa, można ją sprawdzić na stronie olimpijski.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 23 maja, godz. 12, Kępa Potocka, ul. Gwiaździsta, więcej informacji na stronie olimpijski.pl .

Warsaw Rugby Festival

Międzynarodowy turniej rugby (w odmianie 10-osobowej) organizuje od wielu lat stołeczny klub Frogs&Co. W tym roku na boisku do rugby na AWF-ie wystąpi 18 drużyn z 11 krajów. Do Warszawy przyjadą ekipy m.in. z Irlandii Szkocji, Anglii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Włoch, Gruzji, Cypru, a nawet... Libanu. Na sobotę zaplanowano mecze grupowe (od godz. 10-18), a na niedzielę fazę pucharową i finał (również od godz. 10). Drugiego dnia gościnnie wystąpią warszawskie drużyny Warsaw Hussars Cricket Club i Pasikoniki, które zaprezentują swoje dyscypliny sportu: krykiet i baseball. Będzie można też wziąć udział w warsztatach rugby i aukcjach pamiątek związanych z rugby. Wstęp darmowy.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota-niedziela 23-24 maja, godz. 10, boisko do rugby na AWF-ie, ul. Marymoncka 34, więcej informacji na Facebooku.

Saska Kępa na sportowo

Do obchodów Święta Saskiej Kępy włącza się pobliski Stadion Narodowy. W sobotę (od godz. 15) i w niedzielę (od 13) przy bramie nr 2 będzie można obejrzeć pokazy ewolucji na BMX-ach i rolkach z wykorzystaniem ogromnej poduszki powietrznej do lądowania. Z bardziej przyziemnych atrakcji będzie można wziąć udział w warsztatach nauki jazdy na longboardach i rolkach. Na miejscu będzie działać wypożyczalnia sprzętu.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota-niedziela 23-24 maja, Stadion Narodowy, brama nr 2, więcej informacji na stronie stadionnarodowy.org.pl.

Ogólnopolski Dzień Golfa

To dobry sposób, żeby zacząć przygodę z tym sportem. W niedzielę w Warszawie i okolicach w ramach ogólnopolskiej akcji będzie można za darmo pograć w golfa lub nauczyć się jego podstaw na kilku polach, m.in. w Wilanowie, na Polu Mokotowskim, Józefowie, Komorowie, Jabłonnej i Pomiechówku.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 24 maja, pełna lista pól golfowych z dokładnym programem na stronie dziengolfa.pl.

Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie i na Twitterze

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Więcej o:
Skomentuj:
Top 5 na weekend: Maraton fitness, Dzień Golfa, Piknik Olimpijski, festiwal rugby i impreza na Narodowym
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX