TBL. Politechnika wraca na Torwar

Po pięciu wyjazdach z rzędu, z bilansem 2-4, wracają do Warszawy koszykarze AZS Politechniki. W niedzielę o 16 zagrają na Torwarze z Zastalem Zielona Góra, w której grają dwie gwiazdy Tauron Basket Ligi - Walter Hodge i Gani Lawal.
Portorykańczyk i Amerykanin są skuteczni w swoich rolach rozgrywającego i środkowego, ale grają także bardzo efektownie - szybki Hodge potrafi zdobywać punkty na różne sposoby i lubi szukać podaniami Lawala, który zdobywa punkty potężnymi wsadami. 23-letni Lawal to kolega Marcina Gortata z Phoenix Suns, który ze względu na lokaut w NBA szukał klubu w Europie.

Politechnika, jedyny zespół w lidze grający polskim składem, może mieć problem z upilnowaniem Hodge'a i Lawala, ale atutów powinna szukać wśród rzucających i skrzydłowych - Piotr Pamuła, Michał Michalak, Michał Nowakowski i Mateusz Ponitka są w stanie zagrać lepiej niż ich rywale w Zastalu. Cała czwórka w pierwszych spotkaniach grała nierówno, ale każdy z wymienionych miał co najmniej jeden mecz, w którym olśnił. Pamuła i Nowakowski zdobyli odpowiednio 26 i 25 punktów w wygranym po dogrywce wyjazdowym meczu z Kotwicą Kołobrzeg, Ponitka rzucił 14 w zwycięskim spotkaniu w Starogardzie z Polpharmą, a Michalak błysnął ostatnio we Wrocławiu ze Śląskiem, gdzie w 19 minut zdobył 14 punktów i miał pięć asyst.

Informacje na temat biletów na mecze Politechniki znaleźć można na stronie azspw.pl, wejściówki (po 10 i 20 zł) będzie można kupić też od 90 minut przed meczem w kasach Torwaru.