Politechnika wysoko przegrała z Anwilem

Koszykarze AZS Politechniki blisko rywali byli do początku trzeciej kwarty, kiedy przegrywali tylko 44:48. Ostatnie minuty tej części przegrali jednak 5:19, a cały mecz z Anwilem Włocławek w 26. kolejce Tauron Basket Ligi - 62:86. Pierwszą fazę rozgrywek warszawiacy skończyli na 12. pozycji.
Politechnika zaczęła od prowadzenia 2:0, przez moment było 7:6, ale wtedy goście zdobyli sześć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie. Anwil przeważał, choć pod koniec drugiej kwarty, po rzucie Michała Nowakowskiego, było 38:38.

Z czasem przewaga faworyta rosła - Anwil, mimo że grał bez czołowego środkowego ligi Corsley'a Edwardsa oraz jego zmiennika Nicka Lewisa, i tak wykorzystał osłabienie warszawiaków pod koszem. W zespole Mladena Starcevicia z powodu poważnych kontuzji brakowało Leszka Karwowskiego (jest po operacji kości jarzmowej i oczodołu) oraz Marcina Kolowcy (czeka na zabieg oczyszczający kolano) i Politechnika nie miała szans w rywalizacji o zbiórki. Anwil miał ich 29, warszawiacy osiem mniej.

Ale Anwil miał też Johna Allena - wszechstronny amerykański skrzydłowy rzucił aż 28 punktów trafiając 11 z 17 rzutów z gry. 13 punktów dla gości dodał Bartłomiej Wołoszyn, po 10 zdobyli Sejd Hajrić oraz Lawrence Kinnard.

W Politechnice najskuteczniejszy był Mateusz Ponitka, który rzucił 14 punktów (4/5 z gry, 6/7 z wolnych) oraz miał trzy przechwyty. 12 punktów zdobył Piotr Pamuła, a dziewięć rzucił Michał Nowakowski.

Politechnika z bilansem 6-18 zakończyła pierwszą rundę rozgrywek Tauron Basket Ligi na przedostatnim, 12. miejscu. W drugiej fazie sezonu warszawski zespół zagra mecz i rewanż z każdym z zespołów sklasyfikowanych po pierwszym etapie na miejscach 6-13. Stawką jest awans do play-off, który gwarantuje ósme miejsce.