Politechnika przegrała z AZS Koszalin

Po dramatycznej końcówce przedostatnia w tabeli Tauron Basket Ligi Politechnika przegrała z AZS Koszalin 82:83 (21:19, 26:21, 15:19, 20:24). Najwięcej punktów dla warszawiaków - 22 - rzucił Michał Nowakowski.
Do przerwy Politechnika prowadziła 47:40. Bardzo dobrze mecz zaczął Nowakowski, który zdobył dziewięć pierwszych punktów zespołu. Skrzydłowy wykorzystywał swoją przewagę szybkości nad najwyższym koszykarzem TBL Rafałem Bigusem. Trener AZS-u Andrej Urlep szybko zorientował się jednak, że gospodarze grający bez klasycznego centra, łatwo mijają jego wysokich, obniżył swoją piątkę.

Po przerwie AZS przejął kontrolę nad meczem. Dominować pod koszami zaczął Callistus Eziukwu - rzucił 17 punktów i miał 16 zbiórek. Goście absolutnie zdominowali walkę o zbiórki, zwłaszcza na atakowanej tablicy. Na półtorej minuty przed końcem AZS prowadził siedmioma punktami, ale młodzi gracze trenera Mladena Starcevicia rzucili się jeszcze do ataku. Ważne trójki trafili Pełka, a chwilę później Nowakowski i na cztery sekundy przed końcem Politechnika przegrywała już tylko 82:83.

17 punktów dla Politechniki zdobył Mateusz Ponitka, miał też dziewięć zbiórek i wymusił aż 11 fauli rywali. Najlepszym strzelcem Politechniki był Nowakowski, który rzucił 22 punkty.

Politechnika nadal jest przedostatnia, AZS jest dziewiąty i liczy się w walce o play-off.

Pozostałe wyniki 3. kolejki (7-14): Starogard Gdański - ŁKS Łódź 73:79, Śląsk Wrocław - PBG Basket Poznań 81:67, Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 66:69.

TABELA TBL (7-14)