Koszykarki Politechniki ostatnie w Turnieju o Puchar Prezesa UW

Koszykarki AZS Politechniki Warszawskiej w czwartek wygrały pierwszy sparing rozgrywany na własnej hali z młodzieżową drużyną SKS 12 Warszawa 72:42, a w sobotę rozegrały Turniej o Puchar Prezesa Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęły w nim ostatnie miejsce.
Zaproszone zostały pierwszoligowe drużyny AZS UW, SKK Siedlce, SMS Łomianki i MKS PWSZ Konin oraz drugoligowa AZS Politechnika Warszawa.

W pierwszym meczu turnieju spotkały się drużyny z Siedlec i Politechnika. Przez dwie pierwsze kwarty akademiczki dzielnie stawiały opór pierwszoligowej drużynie. Bardzo dobrze mecz rozpoczęły Joanna Rudenko i Magda Kulińska. Rudenko na początku meczu łatwo radziła sobie z bardziej doświadczonymi i zdecydowanie wyższymi przeciwniczkami, a Kulińska ładnie napędzała grę drużyny i sama często punktowała.

Sił na prowadzenie wyrównanej walki z mocniejszymi fizycznie rywalkami wystarczyło jednak na półtorej kwarty. Koszykarki z Siedlec z każda minutą powiększały przewagę, a były prowadzone przez byłą zawodniczkę pruszkowskiego Lidera Katarzynę Furdak (17 punktów). Najskuteczniejsza w Politechnice była Paulina Kaczyńska - zdobywczyni 15 punktów.

W drugim swoim meczu AZS PW spotkał się z trzecią drużyną pierwszej ligi MKS PWSZ Konin. Zawodniczki z Konina od początku narzuciły swój styl gry i przez trzy kwarty wysoko prowadziły. Wśród warszawianek znów najskuteczniejsza była Kaczyńska (12 punktów), dobrze zaprezentowały się też Agnieszka Lichomska (8), Agnieszka Rylska, Rudenko i Kulińska (6).

W niedzielę rywalami Warszawianek były zawodniczki SMS PZKosz Łomianki. Mecz był bardzo wyrównany, prowadzony w dobrym tempie. W pierwszej połowie prowadziła Politechnika, a podkoszowe zawodniczki, pomimo tego, że były zdecydowanie niższe od rywalek, doskonale wykorzystywały przewagę doświadczenia i łatwo punktowały.

W drugiej odsłonie młode podopieczne trenera Romana Skrzecza poprawiły jednak obronę i wyszły na kilkopunktowe prowadzenie. Czwarta kwarta to popisy strzeleckie Kamili Petryki i Lichomskiej, jednak zabrakło trochę czasu i mecz skończył się minimalnym, pięciopunktowym zwycięstwem drużyny z Łomianek.

Ostatni mecz turnieju to akademickie derby Warszawy, w których gospodynie AZS UW wygrały z AZS PW. Wynik meczu nie miał już wpływu na tabelę a zmęczenie ciężkim dwudniowym turniejem było już widoczne u obu drużyn. W drużynie politechniki solidnie zagrały Sylwia Snopek i Kulińska. Dużo energii z ławki wniosła Agata Adamska - zdobywczyni sześciu punktów.

Klasyfikacja końcowa turnieju:1. Konin, 2. Siedlce, 3. UW, 4. SMS PZKosz, 5. Politechnika.

KU AZS PW - SKK Siedlce 41:84. PW: Snopek 1, Rylska 0, Rudenko 6, Rucińska 1, Kaczyńska 15, Wójcik 0, Lichomska 5, Adamska 0, Kulińska 11, Petryka 2

KU AZS PW - MKS PWSZ Konin 45:90. PW Snopek 3, Rylska 6, Rudenko 6, Rucińska 0, Kaczyńska 12, Wójcik 1, Lichomska 8, Kulińska 6, Petryka 2

KU AZS PW - SMS PZKOSZ Łomianki 60:65. PW: Snopek 0, Rylska 0, Rudenko 8, Kaczyńska 15, Wójcik 8, Lichomska 14, Kulińska 4, Petryka 11

KU AZS PW - AZS UW 42:67.PW: Snopek 12, Rylska 0, Rudenko 2, Kaczyńska 6, Wójcik 2, Lichomska 4, Kulińska 8, Adamska 6, Petryka 2