Eagles rozbili Devils! Są w dobrej sytuacji na finiszu rozgrywek

Warsaw Eagles aż 48:27 pokonali Devils Wrocław i praktycznie zapewnili sobie drugie miejsce po sezonie zasadniczym. A to oznacza, że mecz półfinału play-off rozegrają na swoim boisku.
W niedzielę Eagles w świetnym stylu zrewanżowali się wrocławskim Diabłom, których w historii występów w lidze pokonali tylko raz - w 2008 roku. W kwietniu Orły przegrały we Wrocławiu 32:35, tym razem prowadziły od początku i straty odrobiły z nawiązką.

Rozmiar zwycięstwa jest bardzo ważny, bo praktycznie zapewnia Eagles drugie miejsce po sezonie zasadniczym. W tej chwili Eagles z bilansem 6-2 zajmują właśnie drugą pozycję, lepsi są tylko Seahawks Gdynia (7-1). Devils są na trzeciej pozycji z takim samym bilansem jak warszawiacy (6-2), ale w małych punktach są wyraźnie słabsi (-18 w dwumeczu).

Teoretycznie Eagles mogą zakończyć rozgrywki nawet na pierwszej pozycji i w półfinale grać ze zdecydowanie słabszym rywalem z czwartego miejsca. Stanie się tak, jeśli Devils pokonają 9 czerwca Seahawks na wyjeździe różnicą nie większą niż... 62 punkty. O ile wygrana wrocławian w Gdyni jest prawdopodobna, to w takim wymiarze raczej nie.

Powyższe wyliczenia mają sens tylko w sytuacji, w której Eagles, Devils i Seahawks nie potkną się na słabszym zespole z dolnej połówki tabeli. Dotychczas w Toplidze do takiej sytuacji nie doszło.

Eagles następny mecz rozegrają 10 czerwca w Poznaniu z Kozłami, a sezon zasadniczy zakończą tydzień później spotkaniem u siebie z AZS Silesia Rebels.

Do play-off Topligi awansują cztery zespoły, a dwa pierwsze półfinałowe mecze rozegrają u siebie. Ich zwycięzcy spotkają się w finale, który odbędzie się 15 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Warsaw Eagles » złamali diabelską klątwę


Więcej o: