Klub Warsaw Eagles nawiązał współpracę z siatkarską Politechniką

W piątek drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles poinformowała o nawiązaniu współpracy z klubem PlusLigi AZS Politechniką Warszawską. Dotyczy to wzajemnej promocji, ale dokładne formy partnerstwa będą ustalone w najbliższym czasie. - Współpraca jest korzystna dla obu stron - mówi menedżer Eagles Jacek Śledziński.
Rusz się! Nie daj się zimie - zobacz, co się dzieje w sportowej Warszawie

O współpracy na Twitterze poinformował klub Warsaw Eagles, który wyszedł z inicjatywą. Poza szerokim pojęciem wzajemnej promocji formy partnerstwa nie są jeszcze znane. - Będą ustalone w najbliższych dniach - mówi rzecznik Politechniki Adrian Komorowski.

Na początek Eagles będą wspierali promocję poniedziałkowego meczu Politechniki ze Skrą Bełchatów na Torwarze. Drużyna futbolu amerykańskiego w hali będzie promowała swój mecz z mistrzem Polski Seahawks Gdynia, który odbędzie się na stadionie Polonii Warszawa.

W kwietniu zakończy się trwający od października sezon PlusLigi. Rozgrywki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego trwają niespełna pięć miesięcy (od marca do lipca). Menedżer Eagles Jacek Śledziński nie widzi problemu, że sezony obu drużyn nie pokrywają się. - Współpraca jest korzystna dla obu stron, bo profil kibiców jest podobny - tłumaczy Śledziński. - Futbol amerykański i siatkówka to sporty, które oglądają na trybunach rodziny i doskonale przy tym się bawią. Chodzi o to, żeby latem kibice siatkówki przychodzili na mecze futbolu, a jesienią i wiosną było odwrotnie.

Poniedziałkowy mecz Politechniki ze Skrą o 5. miejsce w PlusLidze na Towarze rozpocznie się o godz. 19. Eagles pierwsze spotkanie na stadionie Polonii rozegra dopiero 20 kwietnia z Seahawks Gdynia. Zaplanowany na 6 kwietnia mecz wicemistrzów Polski z Devils Wrocław został przełożony ze względu na trudne warunki pogodowe i zły stan murawy na obiekcie na Konwiktorskiej.