Londyn 2012. Natalia Partyka: Prezent urodzinowy? Dobry wynik na igrzyskach

- Nie należymy do grona faworytów, ale może dzięki temu, że będziemy grały na luzie, możemy pokusić się o dobry wynik. Drużynowo awans do ćwierćfinału byłby sukcesem, w grze pojedynczej dużo zależy od losowania, ale na pewno powalczę o dobry wynik - zapewnia tenisistka stołowa Natalia Partyka przed turniejem olimpijskim.
Natalia Partyka, jedna z najlepszych polskich tenisistek stołowych, trenowała do ostatniego dnia przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie do Londynu. - Właśnie wróciłam z treningu, po południu mamy ślubowanie olimpijskie, a jutro lecimy już do Londynu - powiedziała we wtorek serwisowi Warszawa.sport.pl, dzień przed wylotem ekipy tenisistów stołowych na igrzyska.

Partyka na co dzień gra w podwarszawskim klubie SKTS Sochaczew, który jest aktualnym wicemistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. To będą jej drugie igrzyska, cztery lata temu w Pekinie wzięła udział w turnieju drużynowym. Tym razem zagra w singlu i ponownie w turnieju drużynowym (razem z Li Qian i Katarzyną Grzybowską).

- Forma na turniej jest. Fajnie, że już jedziemy na igrzyska, nie mogę się doczekać. Chciałabym być już na miejscu, bo przygotowania do turnieju trwały długo. Byłyśmy na dwóch obozach przygotowawczych: w Cetniewie i w Niemczech, gdzie trenowałyśmy z innymi zawodniczkami z Europy - opowiada Partyka.

68. zawodniczka światowego rankingu tenisistek stołowych nie ukrywa, że w turnieju olimpijskim trudno będzie walczyć z Azjatkami, które dominują w tym sporcie. -Nie należymy do grona faworytów, ale może dzięki temu, że będziemy grały na luzie, możemy pokusić się o dobry wynik. Drużynowo awans do ćwierćfinału byłby sukcesem, w grze pojedynczej dużo zależy od losowania, ale na pewno powalczę o dobry wynik. Mocne są jak zwykle Chinki i inne Azjatki: zawodniczki z Singapuru, Hong Kongu, Korei Południowej czy Japonii - ocenia szanse swoje i koleżanek z drużyny Partyka.

27 lipca, w dniu inauguracji igrzysk olimpijskich w Londynie, tenisistka obchodzi urodziny. Co byłoby dla niej dobrym prezentem urodzinowym? - Prezentem było już samo zakwalifikowanie się na igrzyska, a podczas turnieju byłby nim po prostu dobry wynik - twierdzi.

Po igrzyskach Partyka leci na dwa tygodnie do Chin, gdzie będzie trenować z miejscowymi zawodniczkami, później weźmie udział w turnieju i wróci do Londynu na paraolimpiadę, aby powalczyć o trzeci złoty medal w grze pojedynczej. Poprzednio tenisistka, która urodziła się bez prawego przedramienia i startuje z zawodach zarówno dla sportowców niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych, zdobyła złoto na igrzyskach paraolimpijskich w Atenach w 2004 i w Pekinie w 2008 roku.

Turniej olimpijski w grze pojedynczej kobiet rozpocznie się w sobotę 28 lipca w hali ExCeL w Londynie i zakończy się 1 sierpnia. Deblistki będą rywalizować od 3 do 7 sierpnia. Paraolimpiada rozpocznie się 29 sierpnia.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka