Londyn 2012. Tomasz Adamiec: Mam ogromny głód walki

- Mam nadzieję, że podczas turnieju olimpijskiego to będzie taki dzień, jak podczas mistrzostw Europy w 2007 roku, kiedy miałem świetną dyspozycję. Nie po to się jedzie na igrzyska, żeby się obijać o jakieś dalekie lokaty - zapowiada przed igrzyskami judoka Tomasz Adamiec z warszawskiego klubu ?Ryś.
W maju w czasie zgrupowania kadry judoków w Cetniewie Tomasz Adamiec miał wypadek motocyklowy. Obrażenia nie były na szczęście groźne, ale wyłączyły zawodnika warszawskiego Klubu Judo "Ryś" z treningów na kilkanaście dni. - Po wypadku miałem dwa tygodnie przerwy praktycznie od wszystkiego. Potem siłownia, treningi motoryczne, po miesiącu wróciłem na matę i ćwiczyłem już z największymi obciążeniami - wspomina w rozmowie z Warszawa.gazeta.pl Adamiec, który wystartuje na turnieju olimpijskim w kategorii do 73 kg.

Ostatni miesiąc przed igrzyskami judoka spędził na obozach przygotowawczych w Japonii i Zakopanem, a ostatnie pięć dni w ośrodku w Spale. - Do wyjazdu do Londynu podchodzę spokojnie, to nie są moje pierwsze igrzyska. Ale chciałbym już znaleźć się na macie, dawno nie startowałem w zawodach i mam ogromny głód walki - mówi judoka.

Kogo najbardziej się obawia na turnieju olimpijskim? - Najmocniejsi oczywiście są Azjaci. Dwa pierwsze miejsca w rankingu światowym zajmują zawodnicy z Japonii i Korei. Może to nie są zawodnicy, którzy mi nie odpowiadają stylem walki, ale i tak zawsze są groźni - opisuje Adamiec. Źle mu się walczy z zawodnikami, którzy preferują styl siłowy i są ciężsi od niego, na przykład Belg Dirk van Tichelt czy Portugalczyk Joao Pina.

- Mam nadzieję, że podczas turnieju olimpijskiego to będzie taki dzień, jak podczas mistrzostw Europy w 2007 roku, kiedy miałem świetną dyspozycję [zdobył wtedy brązowy medal - red.]. Nie po to się jedzie na igrzyska, żeby się obijać o jakieś dalekie lokaty - podkreśla ambitny zawodnik.

Do Londynu jedzie sześcioosobowa kadra polskich judoczek i judoków. Według Adamca największe szanse na medal ma zdecydowanie Janusz Wojnarowicz (kat. +100 kg), który od wielu lat nie schodzi z podium mistrzostw Europy i prezentuje najrówniejszą formę.

We wtorek Tomasz Adamiec złożył ślubowanie olimpijskie, a w środę odleciał z ekipą olimpijczyków do Londynu. Walki w kategorii do 73 kg odbędą się w poniedziałek 30 lipca w hali ExCeL w Londynie. Eliminacje od 10.30, finał o godz. 17.10 (czasu polskiego).

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka