Sport.pl

Londyn 2012. Sylwia Gruchała poznała pierwszą rywalkę

Japonka Kanae Ikehata będzie pierwszą rywalką Sylwii Gruchały w rozpoczynającym się w sobotę turnieju indywidualnym florecistek na igrzyskach olimpijskich w Londynie.
W pierwszej walce turnieju olimpijskiego polska florecistka zmierzy się z 29-letnią reprezentantką Japonii, Kanae Ikehata. W przypadku zwycięstwa kolejną rywalką Gruchały będzie Rosjanka Inna Deriglazowa lub Ines Boubakri z Tunezji.

Zawodniczka AZS AWF Warszawa jest rozstawiona z numerem ósmym.

- Jest niesamowita. Jeśli tylko nikt jej nie zdenerwuje, nie wyprowadzi z równowagi, to znów może góry przenosić. Jest w stanie wygrać z każdym, bezapelacyjnie. Może przywieźć medal, nawet złoty - mówił o Gruchale niedawno w "Gazecie" Radosław Zawrotniak, srebrny medalista z Pekinu.

- Za cztery lata na igrzyska do Rio nie pojadę, będę już wtedy miała 35 lat. Londyn to moje czwarte i ostatnie igrzyska. Ale mam już medale, dlatego nie czuję presji. Mam w sobie luz. Sama dla siebie jestem największym przeciwnikiem. Jeśli wygram ze swoimi emocjami, to osiągnę dobry wynik. Chcę zdobyć złoto, bo brakuje mi go do kolekcji - zapowiada Gruchała, która razem z koleżankami z reprezentacji wystartuje także w turnieju drużynowym.

Turniej florecistek zaplanowano na sobotę. Początek rywalizacji o 11:30. Walki o medale od godz. 20:10.

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka