Tomasz Majewski mistrzem olimpijskim

Kulomiot AZS AWF Warszawa zdobył złoty medal olimpijski na igrzyskach w Londynie. Majewski pchnął kulą na odległość 21,89 m, o trzy centymetry dalej niż Niemiec David Storl
Polak pewnie spisywał się od początku konkursu. Objął prowadzenie wynikiem 21,87, ale poprawił jeszcze ten rezultat w ostatniej próbie, gdy już był pewien olimpijskiego złota.

Ponaddwumetrowy i 130-kilowy Majewski początkowo miał być trójskoczkiem, ale gdy trenerzy zauważyli, jak szybko rośnie, zdecydowali, że lepsza będzie kula. Najlepsze czasy dla kulomiota przyszły, gdy w Warszawie powstał ośrodek dla miotaczy. To w nim Majewski rozwinął skrzydła pod okiem warszawskiego trenera Henryka Olszewskiego. Majewski codziennie dojeżdżał ze swojego mieszkania na Ursynowie do warszawskiej AWF metrem. A w metrze czytał książki. Uwielbia fantasy.

31-letni kulomiot w Londynie zdobył drugie olimpijskie złoto. Jest również srebrnym medalistą mistrzostw świata - z Berlina z 2009 roku i srebrnym medalistą mistrzostw Europy - z Barcelony sprzed dwóch lat.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka