Sport.pl

Rajd Barbórka. Kajetan Kajetanowicz przewiezie zwycięzcę licytacji dla WOŚP ulicą Karową

- Dwa razy przekonałem się na własnej skórze jakie to niezwykłe uczucie wykręcić tam najlepszy czas i zmęczonymi rękoma unieść piękną i mającą swoją wagę statuetkę Pani Karowej. Emocji w rajdówce na pewno nie zabraknie, a przekonać się o tym będzie mógł także zwycięzca licytacji dla WOŚP, którego przewiozę tą najbardziej rajdową ulicą w Polsce, najlepiej jak potrafię - mówi dwukrotny zwycięzca Kryterium Karowa Kajetan Kajetanowicz.


Rajd Barbórka odbywający się tradycyjnie na zakończenie sezonu zmagań w sportach motorowych to niezwykłe święto dla wszystkich kibiców, którzy tylko raz w roku mogą w centrum Warszawy zobaczyć najlepszych z najlepszych. Jeśli o niepokonanych mowa, w tym gronie obowiązkowo muszą pojawić się Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran - aktualni i czterokrotni mistrzowie Polski w rajdach samochodowych, zwycięzcy wszystkich rund krajowego czempionatu, w których wystartowali.

Od dwóch lat prócz zdobytych najważniejszych w kraju tytułów także finał na Karowej - te niepowtarzalne 2 tysiące rajdowych metrów Kryterium Asów - należy właśnie do załogi LOTOS Rally Team. Poza rywalizacją na odcinkach Kajto będzie miał wyjątkową okazję "zagrać" na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zaprosi na swój prawy fotel zwycięzcę licytacji.

- Jako facet podchodzę do Barbórki zadaniowo. Start ważny jak wszystkie, cel także taki jak zwykle - dać z siebie jak najwięcej. To już koniec sportowych emocji w tym roku, ale za to jaki! Kryterium Karowa to nie taki po prostu odcinek w centrum stolicy. To niezwykle wymagająca próba, ze zmienną przyczepnością, gdzie z dużą presją na karku trzeba utrzymać koncentrację od startu, przez pierwszą beczkę, szybkie łuki, przejście na śliską i nieprzewidywalną kostkę, pokonanie wiaduktu z nawrotem na szczycie i niezwykłe "spadanie", które nie wybacza błędu, aż po beczkę przed metą, gdzie opony pracują już zupełnie inaczej niż podczas objeżdżania jej tuż po starcie - opisuje trasę Kajetan Kajetanowicz.

- I to wszystko na oczach tysięcy wspaniałych kibiców! Dwa razy przekonałem się na własnej skórze, jakie to niezwykłe uczucie wykręcić tam najlepszy czas i zmęczonymi rękoma unieść piękną i mającą swoją wagę statuetkę Pani Karowej. Emocji w rajdówce na pewno nie zabraknie, a przekonać się o tym będzie mógł także zwycięzca licytacji dla WOŚP, którego przewiozę tą najbardziej rajdową ulicą w Polsce, najlepiej jak potrafię - dodaje.

- Barbórka Warszawska ciągle się zmienia i mimo bogatej historii zaskakuje nowościami. Bemowo i Cytadela to tradycyjne, mocne punkty programu, ale nowa próba w Rembertowie wygląda bardzo ciekawie. Kompaktowy charakter zawodów może sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia z łatwym rajdem - a tak nie jest. Bardzo silna konkurencja w samochodach "no limit", najlepsi kierowcy z różnych dyscyplin samochodowych i dwie prestiżowe nagrody. W najbliższą sobotę czekają nas emocje do pełna - zapowiada pilot Jarek Baran.

Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl , a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna iwww.facebook.com/KajetanKajetanowicz.Więcej o: