Sport.pl

Maciej Rybus trzecim najdroższym graczem w historii Legii

Transfer Macieja Rybusa do Tereka kosztował czeczeński klub aż 2,7 mln euro. Lewy pomocnik stał się trzecim najdroższym graczem w historii Legii. Oto ranking największych transferów klubu z Łazienkowskiej.

1. Łukasz Fabiański w Arsenalu (4,35 mln euro)

Numerem 1 na liście najlepiej sprzedanych przez Legię graczy jest wciąż Łukasz Fabiański. Bramkarz przeszedł do Arsenalu w maju 2007 roku za rekordowe 4,35 mln euro.

2. Dawid Janczyk do CSKA (4,2 mln euro)Janczyk odchodził z Legii jako 20-letni gracz. Bogaci działacze CSKA Moskwa zapłacili za niego aż 4,2 mln euro. Piłkarz nie poradził sobie z rywalizacją w linii ataku, w barwach drużyny z Moskwy zagrał jedynie 14 meczów i strzelił jednego gola. Obecnie Janczyk przebywała na testach w irlandzkim drugoligowcu - FC Limerick

Maciej Rybus Maciej Rybus Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

3. Maciej Rybus w Tereku Grozny (2,7 mln)

23-letni Rybus od poniedziałku był w tureckim Belek, gdzie jedenasty klub ligi rosyjskiej przygotowuje się do sezonu. Przeszedł badania lekarskie i podpisał kontrakt do czerwca 2015 roku. - Rosjanie tak bardzo go chcieli, że poszli Legii na szereg ustępstw - mówił Mariusz Piekarski, agent piłkarza. Ostatecznie Rosjanie zapłacili za niego 2,7 mln euro.

Ariel Borysiuk jeszcze w barwach Legii Ariel Borysiuk jeszcze w barwach Legii Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

4. Ariel Borysiuk do Kaiserslautern (2 mln euro)

Ariel Borysiuk odszedł do niemieckiego Kaiserslautern za 2 mln euro. Negocjacje trwały dość długo, a sytuacja zmieniała się z godziny na godzinę. Początkowo Borysiuk dogadał się z Kaiserslautern, ale w pewnym momencie wyjechał do Brugii, by podpisać kontrakt z Brugge. Ostatecznie trafił jednak do Bundesligi.

5. Artur Boruc w Celticu (1,5 mln euro)Boruc grał w Legii przez prawie cztery lata. Wskoczył do pierwszego składu po kontuzji Radostina Stanewa i z miejsca stał się gwiazdą zespołu. Umowę z Celticiem podpisał w lipcu 2005 roku. Szkoci zapłacili za niego 1,5 mln euro

Więcej o:
Komentarze (6)
Maciej Rybus trzecim najdroższym graczem w historii Legii
Zaloguj się
 • Gość: 100%

  Oceniono 35 razy 17

  Jak widać im lepszy zawodnik tym mniej dostali. Frajerzy..

 • Gość: Rep

  Oceniono 28 razy 16

  Psia mać! Co za dyletanctwo!!! Radostin Stojczew to faktycznie Bułgar, ale obecnie trener SIATKARSKI m.in Trentino Volley. Boruc zastąpił Radostina Stanewa GŁĄBY

 • luceq

  Oceniono 16 razy 8

  Janczyk nie poszedł za 4,2 mln, chociaż w momencie jego transferu wszystkie media podawały taką kwotę (nie ujawniono oficjalnie wysokości umowy). Gdy jednak Legia przekazywała poprzedniemu klubowi - Sandecji należną część z transferu Janczyka okazało się, że była ona niższa od oczekiwanej.

  Szkoda Janczyka, mógł być klasowym napastnikiem, a przez lenistwo, brak wytrwałości i złe wybory odnośnie klubów (i pewnie jeszcze parę innych rzeczy) już można powiedzieć, że się zmarnował. A przecież ma dopiero 24 lata.

 • lew_islama

  Oceniono 3 razy 3

  Fajnie mieć takich piłkarzów jak Rybus czy Komorowski w Terek Grozny

 • mh020499

  Oceniono 16 razy 0

  najlepszy z nich to Fabian :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX