Słynna szkoła Barcelony w 4 dzielnicach: znamy adresy

Pierwsza w Europie poza Katalonią szkółka piłkarska słynnej Barcelony powstanie w Warszawie. Ratusz podał właśnie, w których dzielnicach i na których boiskach przyszłe gwiazdy będą trenować pod okiem doświadczonych trenerów
Ratusz zdradził się pierwsze szczegóły porozumienia Barceloną, na podstawie którego klub otworzy w Warszawie filię swojej piłkarskiej szkoły La Masia. Na razie wiadomo, że nowa Escola Varsovia - tak będzie nazywać się warszawska szkoła - działać będzie na czterech boiskach:

Praga Północ - Dzielnicowy Ośrodek Sportu ul. Kawęczyńska 44
Ursynów - LO nr 70, ul. Dembowskiego 1
Bemowo - ul. Obrońców Tobruku 11
Białołęka - Park Picassa przy ul. Picassa

W szkole będą trenować piłkarze w wieku 6-14 lat. Za cały system szkolenia ma odpowiadać klub z Barcelony, na czele projektu stoi dyrektor FCBEscola Xevi Marcé, który odpowiadał za system szkolenia m.in. w Ajaksie Amsterdam. Najlepsi zawodnicy z Warszawy będą kontynuować treningi w Hiszpanii. Escola Varsovia ma być płatna, ale ratusz zapowiada stypendia dla młodych ludzi, których nie będzie stać na treningi.

Będzie to pierwsza szkółka klubu w Europie. Na świecie poza Barcelona działa już 13 takich placówek: sześć w Meksyku, dwie w Egipcie, po jednej w Kuwejcie, Dubaju, Hongkongu, Japonii i Peru. Barcelona słynie z najlepszej na świecie pracy z młodzieżą, klub w dużej mierze opiera się na wychowankach. Absolwentami szkółki są m.in. Valdés, Puyol, Piqué, Xavi, Pedro, Fabrega czy Leo Messi.

Zapisy do szkoły na oficjalnej stronie szkółki www.fcbescola.pl. Niestety zainteresowanie było tak duże, że strona czasami przestaje działać.

Tutaj będą boiska szkoły Barcelony

Pokaż FCBEscola Varsovia na większej mapie