Wybieramy sportowe wydarzenie czerwca w Warszawie

Sportowy czerwiec w Warszawie zdominowały mecze Euro 2012. Ale oprócz mistrzostw Europy w naszym tradycyjnym plebiscycie na sportowe wydarzenie miesiąca znalazło się też kilka imprez niezwiązanych z turniejem. Zapraszamy do głosowania na naszym profilu na Facebooku.
Sportowym wydarzeniem maja w Warszawie użytkownicy serwisu Warszawa.sport.pl wybrali przejazd rolkarzy Nightskating Warszawa. Do plebiscytu na wydarzenie czerwca wybraliśmy osiem kandydatur. Głosujcie na naszym profilu na Facebooku. Poniżej przedstawiamy nasze nominacje:

Stadion Narodowy w Warszawie zdał test jako jedna z najważniejszych aren Euro 2012. Każdy z pięciu meczów turnieju rozgrywany na nim był inny i miał inną wagę, ale wrzucamy je jako jedną propozycję do naszego plebiscytu.

Kolejna również związana jest ze Stadionem Narodowym. W czerwcu Sejm przyjął przez aklamację uchwałę z wnioskiem o nazwanie Stadionu Narodowego w Warszawie imieniem Kazimierza Górskiego.

Kibice, którzy nie mieli tyle szczęścia i nie mogli obejrzeć meczów podczas Euro na Stadionie Narodowym tłumnie odwiedzali Strefę Kibica na placu Defilad. Atmosfera podczas meczów była fantastyczna, a rekord frekwencji padł podczas spotkania Polska - Czechy. Przez cały dzień przewinęło się przez nią 165 tys. osób.

Oprócz Euro sportowa Warszawa żyła także innymi wydarzeniami. Do Legii dołączyło w czerwcu dwóch nowych zawodników: napastnik Marek Saganowski i słoweński obrońca Marko Szuler.

Przyszłość Polonii Warszawa jest wciąż niepewna. Klub nie tylko nie wzmacnia się, ale pozbywa zawodników. W czerwcu Robert Jeż odszedł do Zagłębia Lubin, a Daniel Sikorski do Wisły Kraków. Umowy z klubem rozwiązali również Pavel Szultes i Maciej Sadlok.

Dobra wiadomość za to nadeszła z siatkarskiej Politechniki. Akademicy otrzymali licencję na grę w przyszłym sezonie PlusLigi i prowadzą rozmowy z potencjalnym sponsorem.

Futboliści Warsaw Eagles zakończyli sezon zasadniczy na drugim miejscu i awansowali do półfinału Topligi. Już wiemy, że warszawskie Orły zagrają w finale 15 lipca na Stadionie Narodowym, ponieważ 1 lipca pokonali w półfinale Wrocław Devils.

Zupełnie inny charakter ma nasza ostatnia propozycja. Dzięki grupie zapaleńców i przychylności władz dzielnicy na Bemowie w przyszłym roku powstanie Skwer Sportów Miejskich. A w ubiegły weekend na miejscu, gdzie powstanie obiekt odbył się wielki piknik sportów miejskich , który promował ideę Skweru.

Głosowanie trwa do czwartku 5 lipca do godz. 12.