Pierwsza taka impreza w Polsce. 9 kwietnia Dzień Futbolu Amerykańskiego na Stadionie Narodowym

9 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędzie się Dzień Futbolu Amerykańskiego. - Stawiamy na interakcję z kibicami. Każdy będzie mógł spróbować futbolu amerykańskiego - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.
Rusz się od stołu. Pobiegaj po Warszawie w święta i po świętach

Impreza zaplanowana na 9 kwietnia rozpocznie się o 16. Wstęp na Narodowy będzie bezpłatny. Jak zapewniają organizatorzy, każdy na własnej skórze będzie mógł przekonać się, czym jest futbol amerykański. - Stawiamy na interakcję z kibicami - mówi Stęszewski.

- Nie ma się czego obawiać. Na pewno nie rzucimy nikogo dużym chłopom na pożarcie - śmieje się Stęszewski. - Zależy nam przede wszystkim na tym, aby coraz więcej osób w Polsce poznało zasady tego sportu. Poza tym, pobiegać na murawie Stadionu Narodowego, to też fajna sprawa. Niewiele osób do tej pory miało taką okazję - zachęca prezes PLFA.

- Planujemy pokazowe mini mecze. Pojawią się najlepsi futboliści w kraju. Będą też atrakcje dla najmłodszych, wiele konkursów z nagrodami. Z pewnością dużo będzie się działo. To pierwsza taka impreza w Polsce i mam nadzieję, że nie ostatnia - mówi Stęszewski.

Na Stadionie Narodowym futboliści gościli już dwukrotnie. W lipcu ubiegłego roku odbył się VII Superfinał między Warsaw Eagles i Seahawks Gdynia. A we wrześniu rozegrane zostało futbolowe starcie Europy i Ameryki - Euro-American Challenge.

W Warszawie jest aż sześć futbolowych drużyn - w Toplidze grają Eagles i Spartans, w PLFA II Królewscy, Werewolves i Crusaders. Regularnie trenują też dziewczyny z Warsaw Sirens.