Ekstraklasa. Smolarek senior broni syna

PRZEGLĄD PRASY. Włodzimierz Smolarek, ojciec napastnika Polonii Warszawa Ebiego, uważa, że decyzja o odsunięciu jego syna do drużyny Młodej Ekstraklasy jest niesprawiedliwa. - Póki co linia ataku Polonii jest atakowana i wyśmiewana, a problem tkwi gdzie indziej - mówi Smolarek senior w wywiadzie dla Faktu.
Po tym jak w poniedziałek nowym trenerem Polonii Warszawa został Piotr Stokowiec, jego pierwszą decyzją było odsunięcie od pierwszej drużyny zawodzącego od dłuższego czasu Ebiego Smolarka. Z taką decyzją nie zgadza się ojciec piłkarza, były reprezentant Polski.

- Oglądałem wiele spotkań Polonii w tym sezonie i powiem tak, niech pan Wojciechowski i jego ludzie przeanalizują ostatnie mecze w wykonaniu zespołu i policzą dokładne celne podania do napastników. Nie jest to trudne zadanie, przekraczające ich możliwości, bo nie było ich dużo - powiedział Włodzimierz Smolarek dla Faktu.

- Nie dziwię się, że tak to wszystko wygląda. Jak piłkarze mają dobrze grać, skoro co chwila zmienia się szkoleniowca? - Smolarek senior krytykuje decyzje właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego.

Smolarek w tym sezonie wystąpił w 15 meczach Polonii (10 w pierwszym składzie) i strzelił tylko trzy gole. Jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Czarnych Koszul.

Po 18. kolejkach Ekstraklasy Polonia Warszawa zajmuje dopiero 11. miejsce w lidze. Przed sezonem właściciel klubu Józef Wojciechowski zapowiadał walkę o mistrzostwo Polski. Drużyna odpadła też z rozgrywek Pucharu Polski po ćwierćfinałowych potyczkach z Lechem Poznań. W niedzielę został zwolniony już trzeci szkoleniowiec w tym klubie w tym sezonie - Theo Bos. Wcześniej pracę stracili Jose Maria Bakero i Paweł Janas.

Wysokie kary dla piłkarzy Lecha Poznań »