Koszykówka. Polonia niepewna, Lider piąty, Politechnika bliżej awansu

Polonia przegrała w środę 66:78 z Zastalem w Zielonej Górze i na cztery kolejki przed zakończeniem rywalizacji o miejsca 9-12 w Tauron Basket Lidze, wciąż nie może być pewna utrzymania. Piąte miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie zajęły koszykarki Matizolu Lidera Pruszków.
Jedyny przypadek, w którym "Czarne Koszule" spadają do I ligi, to ich cztery kolejne porażki przy jednoczesnych zwycięstwach Siarki Tarnobrzeg. Szansa na zapewnienie sobie utrzymania w sobotę - Polonia podejmie Siarkę o 18 w hali Koło.

W środę najwięcej punktów dla Polonii zdobył Tony Easley - 21 i 15 zbiórek. "Czarne Koszule" do przerwy prowadziły 38:37, ale trzecią kwartę przegrały aż 16:26.

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków zremisowały u siebie 56:56 z Energą Toruń i zajęły piąte miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie. Mecz mógł się zakończyć remisem, bo o wyniku rywalizacji decydował dwumecz, którego pierwsze spotkanie pruszkowianki wygrały w sobotę na wyjeździe 77:74.

W środę Lider po trzech kwartach przegrywał aż 12 punktami, ale ostatnie 10 minut wygrał 22:10. W końcówce gospodynie przegrywały trzema punktami, ale wynik wyrównała z linii rzutów wolnych Adrianne'a Ross, która w sumie zdobyła aż 24 punkty.

Koszykarze AZS Politechniki Warszawskiej pokonali 67:61 w Starogardzie Spójnię i rywalizację w ćwierćfinale play-off o awans do TBL wygrali 2-0. W półfinale, którego zwycięzca zapewni sobie miejsce premiowane awansem, warszawiacy spotkają się z Sokołem Łańcut lub Sportino Inowrocław (w tej parze jest 1-1).

Awans do TBL jest możliwy tylko po spełnieniu wymagań licencyjnych - m.in. udokumentowania odpowiednio wysokiego budżetu czy posiadania pojemnej hali.