Liga Europejska. Legia ze Spartakiem bez Wojciecha Skaby

Największym zaskoczeniem w składzie na rewanżowy mecz Legii ze Spartakiem w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej jest obsada bramki. Zamiast Wojciecha Skaby zagra Słowak Duszan Kuciak. Po raz pierwszy w tym sezonie zagra też hiszpański obrońca Inaki Astiz.
To będzie pierwszy oficjalny mecz Słowaka w Legii. Do drużyny dołączył tego lata. Początkowo Kuciak nie mógł grać w lidze lub pucharach, bo kilka tygodni trwały proceduralne przepychanki Legii z jego byłym klubem FC Vaslui. Rumuni nie płacili swojemu bramkarzowi, więc ten uznał że jest wolnym piłkarzem, Kilkanaście dni temu FIFA zezwoliła bramkarzowi na występy w nowym klubie.

Występ Kuciaka jest zaskoczeniem, bo do tej pory pewne miejsce w bramce miał Wojciech Skaba. Polak w dwóch ostatnich meczach (ze Spartakiem i ze Ślaskiem) puścił po dwa gole, ale również bronił w sytuacjach sam na sam.

Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Legii znalazł się hiszpański obrońca Inaki Astiz. Do niedawna był podstawowym stoperem, ale przez brak formy i urazy w okresie przygotowawczym stracił miejsce w składzie. Zastąpi pauzującego za kartki Marcina Komorowskiego, choć jedynym jego meczem w tym sezonie był poniedziałkowy mecz Młodej Legii z Młodym Śląskiem (1:0).

Zastępcą Komorowskiego miał być początkowo Dickson Choto, ale Zimbabwejczyk zagrał słabo w niedzielnym meczu ligowym ze Śląskiem (1:2).

Skład Legii: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Maciej Rybus - Danijel Ljuboja.

Czytaj relację Z Czuba z meczuSpartak - Legia »