T-Mobile Ekstraklasa. Ariel Borysiuk w Kaiserslautern

Pomocnik Legii Warszawa odchodzi do niemieckiego Kaiserslautern, 16. drużyny Bundesligi. Legia zarobi na nim ok. 2 mln euro.
Negocjacje trwały dość długo. W czwartek do Antalyi, gdzie trenuje przed rundą wiosenną Legia, przyjechali przedstawiciele niemieckiego klubu i do późnego wieczora negocjowali z piłkarzem i jego menedżerem. Dzień później wyjechali, a sam Borysiuk przyznawał, że chyba bliżej jest mu do belgijskiego Club Brugge. Jeszcze w sobotę rano wydawało się, że Kaiserslautern zrezygnowało z pozyskania pomocnika Legii. - No na razie z nami jest. Na pewno zje z nami kolację - mówił po wygranym 1:0 sparingu z Dynamem Mińsk trener Maciej Skorża. Borysiuk w nim nie zagrał.

Gdy piłkarz jadł kolację Legia oficjalnie potwierdziła, ze porozumiała się z Kaiserslautern.

Sam piłkarz warunki proponowanego kontraktu zaakceptował nieco wcześniej. Nie podano ani długości trwania jego umowy, ani sumy odstępnego, ale nieoficjalnie wiadomo, że Legia zgodziła się na sprzedaż za ok. 2 mln euro.

20-letni Borysiuk w Legii debiutował jako 16-latek. Przez ponad cztery sezony rozegrał w niej 132 mecze (z czego 90 w lidze) i strzelił w nich 4 gole. Jesienią był podstawowym piłkarzem warszawskiego zespołu. - Można powiedzieć, że od niego zaczynało się ustalanie składu - mówił niedawno Skorża. W listopadzie 2010 r. zadebiutował w reprezentacji meczem z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Zagrał w niej trzy razy.

Dla Legii to zarobek który przyda się na wzmocnienie budżetu klubu. Ale jednocześnie strata przed dwumeczem ze Sportingiem Lizbona w 1/16 finału Ligi Europejskiej (16 i 23 lutego). Do najważniejszych meczów zespołu od półtorej dekady warszawiacy przystąpią słabsi niż byli jesienią. Przed 1 lutego, czyli terminem zgłaszania ewentualnych nowych piłkarzy do rozgrywek, nie zostanie sprowadzony zastępca Borysiuka. - Priorytetem jest napastnik - powtarza trener Skorża, ale wątpliwe czy do środy do Legii trafi ktokolwiek.

Kaiserslautern zajmuje w tym momencie 16. miejsce w tabeli Bundesligi. Od początku roku zawodnikiem niemieckiego klubu jest także Jakub Świerczok, który przyszedł z pierwszoligowej Polonii Bytom.