Borysiuk w Kaiserslautern ma odgrywać kluczową rolę?

W środę Ariel Borysiuk po raz pierwszy wziął udział w treningu swojej nowej drużyny 1. FC Kaiserslautern. Pierwszy oficjalny mecz ma rozegrać już w niedzielę przeciwko FC Köln. - Na pewno szybko odnajdzie się w naszej drużynie - mówi trener Kaiserslautern Marco Kurz.
Po środowym, pierwszym treningu 20-letniego piłkarza w Kaiserslautern, Kurz był pytany m.in. o byłego pomocnika Legii: - Wszystko było w porządku, ale widać po nim jeszcze to całe zamieszanie wokół transferu - powiedział trener Kaiserslautern, w rozmowie z niemieckim serwisem rheinpfalz.de. Borysiuk do Kaiserslautern przechodził z Legii przez Club Brugge, ale ostatecznie wybrał zespół z Niemiec.

Według serwisu rheinpfalz.de Borysiuk ma w Kaiserslautern odgrywać kluczową rolę w zespole. Swoją agresywną grą ma pomóc ustabilizować środek pola. - Borysiuk ma jeszcze kilka dni do niedzieli, na pewno szybko się odnajdzie w naszej drużynie - mówi Kurz.

- Powiedzieliśmy Arielowi, że nie ciąży na nim żadna presja. Ma być częścią grupy. Nie oczekujemy od żadnego z nowych pięciu graczy, że samodzielnie będą decydować o wynikach naszej drużyny. Odpowiedzialność za osiąganie celów spoczywa na całym zespole - dodał trener Kaiserslautern.

Według Kurza znalazł takiego zawodnika, jakiego szukał. - Widziałem go w kilku meczach, obserwowali go nasi wysłannicy i zauważyliśmy, że jest to piłkarz myślący na boisku. Takiego właśnie zawodnika potrzebujemy. Poza tym Borysiuk spełniał kilka warunków, które sobie sami postawiliśmy przy poszukiwaniach defensywnego pomocnika. Chcieliśmy młodego, ale już doświadczonego piłkarza. Ariel jest właśnie takim graczem - dodał Kurz w "Przeglądzie Sportowym".

Borysiuk będzie występował z numerem 4 na koszulce. Piłkarz ma zadebiutować w barwach nowego klubu w niedzielnym meczu Bundesligi przeciwko 1. FC Köln (początek o 17.30).