Z bazy Legii wyciekły dane osobowe dziennikarzy

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o wycieku ponad tysiąca rekordów z bazy sklepu Legii Warszawa oraz elektronicznego biura prasowego dla dziennikarzy. W bazie znajdują się hasła, imiona, nazwiska, daty urodzenia, adresy zamieszkania, numery telefonu oraz adresy e-mail. Klub poinformował jednak, że atakiem hakerów padła wyłącznie baza dziennikarzy, a użytkownicy sklepu mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich danych.
Niebezpiecznik.pl poinformował we wtorek przed południem, że w sprawie wycieku danych ze strony Legia.com pierwsze sygnały otrzymał już tydzień temu.

Klub zareagował na swoim profilu na Facebooku pisząc: "W związku z informacja nt włamania do oprogramowania biura prasowego i systemu akredytacyjnego dziennikarzy, informujemy ze zgłosiliśmy problem podwykonawcy systemu, firmie Hive Sports&Media. Czekamy na jej oświadczenie, niemniej błąd został zlokalizowany i naprawiony. Sprawa zostanie również niezwłocznie zgłoszona Policji. O dalszych krokach poinformujemy Was jak najszybciej.

Kilkadziesiąt minut potem na oficjalnej stronie klubu pojawiły się dwa oświadczenia. W jednym z nich, autorstwa Hive Sports&Media, znalazła się informacja, że "błąd w oprogramowaniu, który umożliwił atak został wyeliminowany w dniach 24-25 lutego 2012 roku". W związku z tym, że fakt włamania był znany podwykonawcy systemu już ponad tydzień temu, część dziennikarzy skonsultowała się w tej sprawie z prawnikami.Oświadczenie Legii Warszawa

Z przykrością informujemy, że baza danych dziennikarzy, którą administruje Legia Warszawa padła atakiem hakerów. Jednocześnie chcielibyśmy zaprzeczyć opublikowanej przez jeden z portali informacji, iż w Internecie zostały opublikowane dane klientów sklepu internetowego Legii oraz kibiców naszego klubu. Atakiem padła wyłącznie baza dziennikarzy, użytkowników systemu akredytacyjnego.

Klub podjął natychmiast działania związane z ochroną danych znajdujących się w bazie mediów. Problem jest analizowany przez wykonawcę oprogramowania firmę HIVE Sports & Media. Sprawa zostanie również niezwłocznie zgłoszona Policji.

Oświadczenie firmy HIVE SPORTS & MEDIA

W wyniku ataku bazodanowego przeprowadzonego na oprogramowanie dostarczone Klubowi przez naszą firmę dokonano wykradzenia danych dziennikarzy zarejestrowanych w Elektronicznym Biurze Prasowym klubu.

Błąd w oprogramowaniu, który umożliwił atak został wyeliminowany w dniach 24-25 lutego 2012 roku. W tej chwili kompleksowo sprawdzane jest wszelkie oprogramowanie dostarczone przez firmę HIVE SPORTS & MEDIA na potrzeby Legii Warszawa tak, aby wyeliminować możliwość kolejnych ataków.