Dwie gwiazdy w ataku Legii. Jak je pomieścić na boisku?

PRZEGLĄD PRASY. "W sobotnim meczu z Podbeskidziem trener Skorża musi pomieścić na boisku dwie gwiazdy: Danijela Ljuboję i Ismaela Blanco. Brak wyczucia może przynieść spore szkody" - pisze "Polska The Times".
Zimą siła ofensywna Legii urosła. Serbski napastnik Danijel Ljuboja dostał wsparcie od Argentyńczyka Ismaela Blanco, ale z ŁKS-em były dwukrotny król strzelców ligi greckiej grał na trzech pozycjach. Rolę, w której czuje się najlepiej, czyli wysuniętego napastnika, odgrywał najkrócej. Tam jest miejsce Ljuboi, największej gwiazdy Legii. Według gazety działacze z Łazienkowskiej po cichu przyznają, że martwi ich ewentualna reakcja Ljuboi, który zawsze chce być liderem zespołu, a sprowadzenie dwukrotnego króla strzelców ligi greckiej sprawiło, że mógł poczuć się zagrożony. "Problemy, które Ljuboja miał w poprzednich klubach, często wynikały właśnie z nadmiernej konkurencji" - pisze gazeta.Blanco jako skrzydłowy spisał się słabo, dlatego został zmieniony w przerwie. W ubiegłym tygodniu w sparingu z trzecioligowym Mazurem Karczew był dużo przydatniejszy, grając w ataku. Został sprowadzony do Legii, żeby strzelać gole, ale w systemie 4-2-3-1 nie ma miejsca dla dwóch środkowych napastników. Chyba, że trener przesunie 34-letniego Serba (najskuteczniejszego ligowiec Legii, zdobył dziewięć bramek) za plecy Blanco - wtedy Radović i Rafał Wolski biegaliby na skrzydłach.

Przed sobotnim wyjazdowym spotkaniem Maciej Skorża musi zdecydować, jak najlepiej wykorzystać zarówno Blanco, jak i Ljuboję. "Blanco to kosztowny gracz, a kontrakt podpisał tylko do końca sezonu, więc nie wypada marnować jego potencjału" - zauważa "Polska The Times".

- Nie mam wątpliwości, że Ismael doskonale czuje się jako wysunięty atakujący. Niewykluczone, że w Bielsku-Białej zagra wspólnie z Danijlem - zapowiedział Skorża. Możliwe więc, że Legia zagra dwójką napastników.

Jak trener ustawi zawodników przekonamy się w sobotę. Początek meczu Legii z Podbeskidziem o godz. 15.45.

Jak trener Legii w meczu z Podbeskidziem powinien ustawić Blanco i Ljuboję?