(Nie)Młoda Legia rozbiła Wisłę 5:1

Młoda Legia pokonała na bocznym boisku przy Łazienkowskiej Młodą Wisłę 5:1 w meczu 24. kolejki Młodej Ekstraklasy. Pierwsze trzy gole strzelili jednak piłkarze, którzy zwykle występują w pierwszym zespole.
Gole dla Legii strzelali kolejno Ismael Blanco, Tomasz Kiełbowicz z rzutu wolnego i Michał Kucharczyk. Dwóch ostatnich zagrało kilka minut w piątkowym meczu pierwszych zespołów w Krakowie. Po przerwie cała trójka zeszła z boiska, ale gospodarze wciąż trafiali. Bramki zdobyli Maciej Prusinowski i Michał Efir.

Ten ostatnio wrócił wiosną do gry po długiej kontuzji i jest to jego trzecie trafienie w piątym meczu Młodej Legii w tym sezonie. Mogło być więcej, ale jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał świetnej okazji do strzelenia gola. Jedynego gola dla Młodej Wisły strzelił tuż przed przerwą Michał Szewczyk.

Młoda Legia utrzymała prowadzenie w tabeli. O dwa punkty wyprzedza Młode Zagłębie. To właśnie z lubinianami warszawiacy przegrywali w dwóch poprzednich sezonach mistrzostwo.

Młoda Legia - Młoda Wisła 5:1 (3:1): Blanco (8.), Kiełbowicz (26.), Kucharczyk (36.), Prusinowski (52.), Efir (60.) - Szewczyk (43.)

Młoda Legia: Szumski (72. Jałocha) - Wolski, Michalak, Cichocki, Kiełbowicz (46. Widejko) - Kopczyński (80. K. Grudniewski), Łukasik, Kucharczyk (46. Bruce), Misiak (62. Kamiński) - Efir, Blanco (46. Prusinowski)

Młoda Wisła: Kurto - Moskal, Arian (79. Legiasz), Uryga, Pułka (79. Piwowarczyk) - Michalski, Szewczyk, Masiuda, Stanek (79. Karłowicz) - Kamiński (46. Tomalski), Sleczka (46. Kaganek)