Plotki transferowe. Legia negocjuje transfer Jankowskiego

PRZEGLĄD PRASY: Jak donosi dziennik ?Fakt?, Legia jest zainteresowana kupnem Macieja Jankowskiego z Ruchu Chorzów. Rozmowy między działaczami obu klubów trwają.
Niezależnie od tego kto w przyszłym sezonie będzie trenerem zespołu, odpowiedzialny za transfery Marek Jóźwiak szuka graczy, którzy mogliby wzmocnić Legię. Jak donosi "Fakt" działacze prowadzą rozmowy z Ruchem Chorzów w sprawie transferu Macieja Jankowskiego.

22-letni zawodnik był w kręgu zainteresowań stołecznego klubu zimą, ale wtedy nie osiągnięto porozumienia. Jankowskim interesuje się też Wisła i West Ham United.

W sezonie 2011/12 Jankowski wystąpił w 29 meczach Ruchu, strzelił w nich osiem goli. Był jednym z najlepszych graczy zespołu, który zdobył wicemistrzostwo kraju.

Wiadomo, że do Legii nie przejdzie Piotr Celeban. - Pod naciskiem kibiców Legia wycofała się z tego transferu - mówi menadżer piłkarza..

Wciąż niewiadomo kto poprowadzi drużynę w nowym sezonie. Los Skorży jest praktycznie przesądzony. Coraz bliżej powrotu do klubu jest Jan Urban. Jego akcje rosną z dnia na dzień, decyzja zapadnie do końca tygodnia. - Było zapytanie od jednego z działaczy, czy chciałbym wrócić. Odpowiedziałem, że tak i czekam, co się wydarzy. Wiem, że nie jestem jedynym kandydatem - mówi Warszawa.sport.pl Urban.