Rafał Wolski z Legii do Borussi za 4,5 mln euro?

PRZEGLĄD PRASY. "Borussia poluje na polskiego Götze" - tak zatytułował niemiecki "Bild" artykuł o planach sprowadzenie przez mistrza Niemiec Rafała Wolskiego z Legii Warszawa. Według gazety piłkarz miałby kosztować 4,5 mln euro.
O zainteresowaniu Borussi Dortmund Rafałem Wolskim z Legii pisaliśmy już tydzień po zakończeniu sezonu ligowego. Również niemieckie media kilka razy wspominały o zainteresowaniu nastolatkiem klubów z Bundesligi.

Według "Bilda" nie jest wykluczone, że 19-latek wkrótce opuści Legię i już od najbliższego sezonu będzie reprezentował barwy mistrza Niemiec. - Już od dłuższego czasu prowadzimy z Borussią konkretne rozmowy. Celem Rafała jest Bundesliga i to nie dopiero od sezonu 2013" - mówi tabloidowi Maik Barthel, który wspólnie z Cezarym Kucharskim reprezentuje interesy legionisty.

Największa niemiecka bulwarówka opisuje 19-latka jako największy obecnie talent w polskiej piłce. Według niej "polski Götze" miałby kosztować Borussię 4,5 mln euro, czyli tyle samo, za ile klub z Dortmundu kupił z Lecha Poznań Roberta Lewandowskiego. Jeśli jednak Wolski błyśnie formą podczas Euro 2012 kwota ta może jeszcze wzrosnąć. Serwis branżowy transfermarkt.de wycenia obecnie Rafała Wolskiego na kwotę 1,1 mln euro.

- Borussia byłaby oczywiście dla Rafała bardzo ciekawym wyzwaniem, ale mieliśmy o niego zapytania z jeszcze większych klubów - dodał Barthel. Decyzja ma zapaść do końca czerwca.

O Rafała Wolskiego w ciągu ostatnich tygodni pytały między innymi Juventus, Roma, Lazio, Werder Brema i Hannover 96. Gdyby pomocnik Legii podpisał kontrakt z Borussią, byłby czwartym Polakiem w zespole mistrza Niemiec, obok Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego.

Rafał Wolski powinien teraz opuścić Legię za 4,5 mln euro?