Błażej Augustyn o nowym trenerze Wolskiego: To perfekcjonista

- Jego treningi stoją na bardzo wysokim poziomie. To perfekcjonista, który lubi mieć wszystko zorganizowane - mówi w rozmowie z legia.com o trenerze Fiorentiny Błażej Augustyn, były gracz Legii. Od czwartku nowym zawodnikiem klubu z Florencji jest Rafał Wolski.
38-letni Vincenzo Montella to jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia we Włoszech. W poprzednim sezonie pracował w Catanii, z którą zajął jedenaste miejsce. O wiele lepiej wiedzie mu się we Fiorentinie. Na razie jego zespół jest w lidze piąty. W Catanii z jego warsztatem szkoleniowym zetknął się były piłkarz Legii, Błażej Augustyn.

- Współpracowałem z nim krótko, bo tylko przez dwa miesiące. Jego treningi stoją na bardzo wysokim poziomie. To perfekcjonista, który lubi mieć wszystko zorganizowane. Potwierdzają to jego wyniki Catanii z ubiegłego sezonu oraz Fiorentiny z bieżącego - mówi piłkarz.

Augustyn trafił do Włoch z Legii. W dwóch klubach - Catanii, a później w Vicenzie - grał na zasadzie wypożyczenia. Niewykluczone, że taki sam los spotka Wolskiego. Już pojawiły się informacje o ewentualnym przejściu młodego piłkarza do Sieny.

- Każdy na swój sposób podchodzi do takich spraw. Jeden bez stresu podejmie temat i wszystko potoczy się naturalnie. Inny może potrzebować trochę czas na zaadoptowanie się. Wszystko zależy od samego Rafała. Moim zdaniem wypożyczenie do Sieny nie byłoby głupim rozwiązaniem. Teraz jednak wszystko zależy od zawodnika oraz klubu - powiedział legia.com Augustyn.