Zerwane więzadło Michała Efira. Do gry wróci za osiem miesięcy

Oficjalna klubowa strona Legia.com potwierdziła - 21-letni napastnik Michał Efir zerwał więzadło krzyżowe przednie i przejdzie trzecią już rekonstrukcję. Na boisko wróci za mniej więcej osiem miesięcy.
Efir, którego kolano zabolało w sobotnim sparingu Legii z Concordią Chiajna, w środę przeszedł konsultację w klinice Villa Stuart w Rzymie. U zawodnika zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego przedniego.

Efir od razu przeszedł artroskopię, którą przeprowadził jeden z najlepszych speców od kontuzji sportowych Pier Paolo Mariani. W trakcie zabiegu lekarz orzekł, że rekonstrukcja odbędzie się za mniej więcej dwa miesiące. Do tego czasu zawodnik będzie przechodził rehabilitację, która jednocześnie będzie przygotowaniem do kolejnej operacji - informuje Legia.com.

Efir doznał urazu w sytuacji, w której nie doszło do kontaktu z przeciwnikiem. - Zakłuło mnie to operowane kolano - powiedział tuż po meczu. Operowane, bo wychowanek Wieniawy Lublin zrywał w nim więzadła dwukrotnie - najpierw w marcu 2011 roku, a potem maju 2012.

Ostatnie pół roku Efir spędził na rehabilitacji. - To był najtrudniejszy okres - mówił w rozmowie z Warszawa.sport.pl. - W Łodzi byłem sam i przez kilka miesięcy każdy kolejny dzień wyglądał praktycznie tak samo.

Na boisko wrócił w styczniu, pojechał z Legią na obóz na Cypr, a potem do Hiszpanii. W sparingach strzelił pięć goli i zaczął jawić się jako konkurent do miejsca w składzie dla Marka Saganowskiego.