Liga hiszpańska. Trzeciak znalazł pracę w 4. lidze

Mirosław Trzeciak, który w marcu odszedł z Legii Warszawa, znalazł pracę w hiszpańskiej czwartej lidze. W Club Deportivo Iruna będzie członkiem pionu sportowego, gdzie zajmie się rozwojem i wdrażaniem planów treningowych. - Jestem podekscytowany. To klub z bardzo rodzinną atmosferą, ludzie tu sobie ufają - wyznaje były dyrektor sportowy stołecznego klubu.
Trzeciak w klubie z rejonu Navarry spędzi jako doradca najbliższe cztery lata. Jego głównym zadaniem będzie rozwój i wdrażanie planu treningów dla zawodników i trenerów. Klub chce wykorzystać popularność Polaka w tym regionie, gdyż przez wiele lat pracował on w pierwszoligowej Osasunie Pampeluna. Ma on pomóc w rozwoju klubu poprzez nawiązanie współpracy z lokalnym potentatem.

- Jestem podekscytowany i cieszę się, że będę mógł brać udział nie tylko w formowaniu piłkarzy, ale także w edukowaniu ludzi, co jest dużo ważniejsze. To klub z bardzo rodzinną atmosferą i świetnymi warunkami do pracy. Ludzie tu sobie ufają, a wtedy wszystko jest łatwiejsze - powiedział Trzeciak.

Były piłkarz m.in. Lecha Poznań i ŁKS-u Łódź, który w 1997 sięgnął po koronę króla strzelców polskiej ligi, pracował w Legii w latach 2007-2010. W marcu ogłosił rezygnację ze stanowiska Dyrektora Rozwoju Sportowego i odszedł z klubu wraz z trenerem Janem Urbanem.

Piotr Reiss może zagrać w filmie »