Vuković o Legii: Za całą sytuację ukarani zostali tylko Polacy. Kary muszą być sprawiedliwe

PRZEGLĄD PRASY: - Za moich czasów bywało różnie, też były bardziej nerwowe chwile, ale za każdym razem potrafiliśmy z tego wychodzić jako drużyna, jako całość. To rola przede wszystkim trenera, ale też kapitana - komentuje na łamach Dziennika Polska były piłkarz klubu ze stolicy Aleksandar Vuković. Serb dziwi się, że za wszystko ukarani zostali tylko Polacy.
Wstrząs pomoże Legii? Zobacz zapowiedź 6. kolejki »

Aleksandar Vuković zdobywał z zespołem Legii mistrzostwo Polski w sezonie 2005/2006 i choć dziś jest piłkarzem Korony Kielce, atmosfera w zespole Macieja Skorży nie pozostaje dla niego obojętna. Pomocnik stara się przeanalizować problemy drużyny ze stolicy.

- Przeglądam internet, rozmawiam z kolegami. Widać, że jest nerwowo. Wiele kłótni bierze się z niczego, z niby błahych spraw, które urastają do rangi wielkich problemów. Czasami trzeba w porę reagować na drobiazgi. Często powód nieporozumień jest banalny: bariera językowa. Ktoś nie może przekazać dokładnie tego, co chce i rodzi się frustracja. Najczęściej podziały mają też nierozerwalny związek ze słabymi wynikami - powiedział Vuković Dziennikowi Polska.

Rodzi się pytanie kto powinien ugasić pożar w Legii, jacy ludzie mają być odpowiedzialni za uspokojenie sytuacji w Warszawie, i czy ktoś taki w zespole Skorży się znajdzie. Vuković podejrzewa, że decyzja o przyznaniu Ivicy Vrdoljakowi opaski kapitana mogła być nietrafiona.

- Wydawało się, że decyzja trenera Skorży o wyborze Vrdoljaka na kapitana była akceptowana przez całą drużynę. Ostatecznie wydarzenia pokazały, że chyba niekoniecznie tak było do końca. Zawsze można skorygować taką decyzję. O wielkości szkoleniowca świadczy to, jak potrafi radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Dziwi nie tylko jedno. Że za całą sytuację zostali ukarani tylko Polacy. Poszedł więc sygnał, że tylko oni są winni. Kary muszą być sprawiedliwe. Trener mądry jest wtedy, gdy ma po swojej stronie zawodników. Jose Mourinho jest wielki, bo sadza gwiazdy na ławkę rezerwowych czy wysyła na trybuny, a one i tak są uśmiechnięte - zakończył wypowiedź piłkarz Korony Kielce.


Czystki w Legii ciąg dalszy


Po odsunięciu do Młodej Ekstraklasy Macieja Iwańskiego, Jakuba Wawrzyniaka i Piotra Gizy kilkutysięcznymi grzywnami zostanie ukaranych pięciu kolejnych piłkarzy Legii. Trenerzy chcą kar dla Jakuba Rzeźniczaka, Srdy Kneżevicia, Miroslava Radovicia, Macieja Rybusa i Takesure'a Chinyamy. Z każdym spotka się zarząd klubu. Potem zapadną wyroki. Czytaj więcej »