Iwański chory na Młodą Ekstraklasę

Dobrą postawą w Młodej Ekstraklasie zdegradowani tam trzej piłkarze Legii mieli udowodnić, że należy im się powrót do pierwszego zespołu.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Młoda Legia wygrała w poniedziałek z Lechem 2:1, ale jedynym "banitą" na boisku był Jakub Wawrzyniak. Maciej Iwański tłumaczył, że boli go pachwina, a Piotr Giza zapadł na grypę.

Od drużyny zostali odsunięci 14 września, dwa dni po porażce 0:1 z Ruchem. - Dysproporcja między tym, co Piotr Giza i Jakub Wawrzyniak pokazywali na boisku, a ich umiejętnościami, była zbyt duża - tłumaczył trener Maciej Skorża. Iwańskiego zesłał za sianie fermentu i buntowanie kolegów przeciwko obcokrajowcom. - Maciej Iwański ma inne spojrzenie na tworzenie dobrej atmosfery w szatni i uznałem, że potrzebuje czasu, żeby przemyśleć swoje zachowanie - wyjaśniał Skorża.

Kilka dni po tych decyzjach wyszło na jaw, że Iwański został wyrzucony z reprezentacji, bo złamał regulamin dyscyplinarny obowiązujący w kadrze. Legia wysłała do Związku oficjalne pismo z prośbą o wyjaśnienie, na czym dokładnie polegało przewinienie piłkarza Legii. Do dziś nie otrzymała odpowiedzi. Na Łazienkowskiej chcą sprawdzić, czy nie ma podstaw do rozwiązania umowy z 29-letnim rozgrywającym z jego winy.

W środę Skorża ma rozmawiać z każdym z zesłanych do ME. Jedynie Wawrzyniak może usłyszeć, żeby pracował i starał się tak dalej. Tylko jemu pozostał cień nadziei na nową umowę z Legią. Kontrakty całej trójki kończą się 30 czerwca.

Stać nas na więcej - Tomasz Kiełbowicz »