Legia wygrała z Den Haag 1:0

Piłkarzy z Wybrzeża Kości Słoniowej, Senegalu i Japonii z egipskim paszportem sprawdzała Legia w sparingu z ADO Den Haag. Żaden nie zachwycił, drużyna Macieja Skorży wygrała 1:0 po golu Marcina Komorowskiego w 39. minucie.
Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv »

Cały mecz grał Mouhamadou Fall. Choć 24-letni Senegalczyk jest stoperem, większość meczu spędził na prawej obronie. Błędu nie popełnił. Kilka razy w groźnej sytuacji wybił piłkę głową z własnego pola karnego. Wychodziły mu też nieco chaotyczne, ale skuteczne dryblingi.

Ostatnie dwadzieścia minut zagrali napastnicy Osama Elsamni i Ahmed Toure. Lepiej zaprezentował się ten drugi. Dużo biegał i przepychał się z obrońcami.

Toure urodził się w Wybrzeżu Kości Słoniowej, od dwóch lat jest piłkarzem belgijskiego Lokeren. - To przeciętny zawodnik, nie przebił się do pierwszej jedenastki, grał głównie w rezerwach. Wyróżnia się tylko szybkością - mówi Włodzimierz Lubański, asystent trenera Lokeren.

23-letni napastnik był królem strzelców ligi Ghany, w poprzednim sezonie został zawieszony przez FIFA na cztery miesiące, bo umowę z Lokeren podpisał, gdy wciąż miał kontrakt z tunezyjskim Sfax.

Osama Elsamni ma 22 lata, jego matka jest Japonką, ojciec Egipcjaninem. Grał w Tokio Verdy, a przez ostatnie półtora roku był piłkarzem FK Teplice. W lidze czeskiej zagrał 9 meczów i strzelił jednego gola. Wiosną leczył kontuzję kolana, w czerwcu nie przedłużono z nim kontraktu.

Trener Maciej Skorża wykorzystał sparing to sprawdzenia młodzieży. Od pierwszej minuty zagrał Michał Żyro. 18-letni skrzydłowy został ustawiony na lewej obronie i grał niepewnie. Dużo lepiej wypadł w ataku jego rówieśnik Rafał Wolski, który pod koniec kilka razy dokładnie podawał w polu karnym.

Dochód z meczu, na który przyszło ok. 20 tys. widzów, zostanie przeznaczony dla Wojciecha Wisińskiego, kibica Legii chorego na sarkoidozę.

Legia Warszawa - ADO Den Haag 1:0 (1:0): Komorowski (39.)

Legia: Machnowski (81. Kulesza) - Fall, Komorowski, Astiz, Żyro (81. Łukasik) - Manu (69. Elsamni), Vrdoljak (84. Majkowski), Cabral (81. Efir), Rybus (69. Lisowski), Radović (69. Wolski) - Mezenga (69. Toure)