Ekstraklasa. Szpital w Legii Warszawa - kontuzje trzech podstawowych graczy

PRZEGLĄD PRASY: Duże problemy z zestawieniem podstawowego składu może mieć trener Maciej Skorża przed meczem na szczycie Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. W środę Ivica Vrdoljak skręcił staw skokowy, na urazy narzekają również Marcin Komorowski i Tomasz Kiełbowicz - gracze pierwszej ?11? drużyny Skorży.
- Na razie nie może ćwiczyć. Do soboty zostało jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że zdąży się wyleczyć - powiedział Maciej Skorża o Ivicy Vrdoljaku, który środowy, sparingowy mecz Legii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (Legia wygrała 4:1), oglądał z boku boiska.

Maciej Skorża opracował już plan awaryjny. Gdyby Chorwat nie wyleczył się do soboty, jego miejsce w środku boiska zajmie Maciej Iwański, który środek pomocy będzie tworzył razem z Arielem Borysiukiem. Za plecami napastnika zagra zatem Miroslav Radović, który tym samym wróci na pozycję ofensywnego pomocnika. Sebastian Szałachowski zagra w roli skrzydłowego.

Komorowski i Kiełbowicz borykają się z problemami mięśniowymi. Nie są to poważne urazy, ale ich występ w pojedynku z Jagiellonią stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli obaj zawodnicy nie wyzdrowieją do soboty, ich miejsca zajmą odpowiednio Artur Jędrzejczyk i Jakub Wawrzyniak.

Do pełnych treningów wrócił już Maciej Rybus, w czwartek do drużyny dołączy Dawid Janczyk.

Fall nie będzie piłkarzem Legii

Po wielodniowych testach sztab szkoleniowy stołecznej drużyny zrezygnował z zakontraktowania Mouhamadou Falla. Mimo, iż Maciej Skorża wypowiadał się pozytywnie na temat gry Senegalczyka, władze Legii zdecydowały się podziękować piłkarzowi za współpracę. Legia chce w zimie sprowadzić klasowego stopera - Fall blokowałby jedynie miejsce na środku obrony. Piłkarz rodem z Senegalu zostanie w Polsce. Przegląd Sportowy podaje, że Cracovia i Jagiellonia z chęcią zaproszą Falla na testy.