Ekstraklasa. Najlepiej zarabia Smolarek, w Legii też płacą nieźle

PRZEGLĄD PRASY. Polska piłka szybciej dogania Europę zarobkami, niż poziomem sportowym. Pokazuje to lista najlepiej opłacanych zawodników Ekstraklasy opublikowana w środowym ?Fakcie? - co najmniej milion złotych zarabia aż dziewięciu. Najwięcej inkasuje Euzebiusz Smolarek z Polonii Warszawa - 1,6 mln złotych.
Czy są warci tych pieniędzy? Zobacz na ekstraklasa.tv »

W czołowej dwunastce znalazło się dwóch graczy Polonii Warszawa, dwóch Wisły Kraków, dwóch Lecha Poznań, po jednym ze Śląska Wrocław i Korony Kielce oraz aż czterech z Legii Warszawa.

Oto lista najlepiej zarabiających piłkarzy Ekstraklasy:

1. Euzebiusz Smolarek (Polonia) - 1,6 mln zł

2. Łukasz Garguła (Wisła) - 1,4 mln

3. Wojciech Łobodziński (Wisła) - 1,28 mln

4. Ivica Vrdoljak (Legia) - 1,2 mln

4. Maciej Iwański (Legia) - 1,2 mln

4. Artur Sobiech (Polonia) - 1,2 mln

7. Manuel Arboleda (Lech) - 1,12 mln

8. Sławomir Peszko (Lech) - 1 mln

8. Inaki Astiz (Legia) - 1 mln

10. Sebastian Mila (Śląsk) - 0,96 mln

10. Andrzej Niedzielan (Korona) - 0,96 mln

10. Manu (Legia) - 0,96 mln

Smolarek zarabia tak dobrze, bo do Polonii trafił z kartą w ręku (po rozwiązaniu kontraktu z Kavalą) i jego transfer nic nie kosztował. - Płacę mu dużo, ale dużo wymagam - tłumaczy prezes Polonii Józef Wojciechowski.

Drugi na liście Łukasz Garguła swoje 1,4 mln zacznie zarabiać dopiero teraz, gdy wrócił do regularnej gry. Wcześniej leczył kontuzję i dostawał jedną trzecią tej kwoty.

Na tym tle dość skromnie wyglądają zarobki Manuela Arboledy, absolutnej gwiazdy ligi, który poniżej bardzo wysokiego poziomu nie schodzi od kilku sezonów. Innym wpadki się zdarzają.

Oprócz pieniędzy, kluby mają dla piłkarzy dodatkowe bonusy: samochody służbowe czy bilety lotnicze w rodzinne strony dla obcokrajowców.

Pod ścianą Lech i Polonia »