Ekstraklasa. Cotra: Bo to wszystko było jak w filmie

PRZEGLĄD PRASY. W niedzielę o godzinie 17:00 w meczu na szczycie tabeli zmierzą się dwa warszawskie kluby. W formacji obronnej Polonii Warszawa wystąpi Djordeje Cotra. Serbskiemu piłkarzowi, który przeżył wojnę na Bałkanach o włos unikając śmierci, nie straszny będzie ryk kilkudziesięciu tysięcy kibiców Legii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

Lewy obrońca Polonii zanim rozpoczęła się pierwsza wojna na Bałkanach, mieszkał na terenie Krajiny, w niewielkiej wiosce pod Benkovacem. Gdy w 1995 roku Chorwaci rozpoczęli akcję "Burza", która zakończyła się czystką etniczną, uniknął śmierci.

- Pewnej nocy, chyba o pierwszej, zastukał do nas sąsiad. "Idą po nas. Musimy uciekać!" - usłyszałem nerwową rozmowę. A potem rodzice kazali nam z bratem szybko wstawać - wspomina w rozmowie z Przeglądem Sportowym Cotra.

- Ojciec od razu wybiegł z domu, żeby odpalić autobus. Pracował wtedy jako kierowca. Z mamą i bratem złapaliśmy kilka koców i za chwilę siedzieliśmy razem z nim w autokarze. [...] Jeździliśmy i zbieraliśmy mieszkańców. Ilu tylko się dało zmieścić, jechaliśmy na stojąco - relacjonuje piłkarz.

- Tydzień przebijaliśmy się autobusem do Belgradu. Nie było to proste, bo musieliśmy kluczyć, omijać wojskowe zasieki. [...] Raz natknęliśmy się na regularną strzelaninę. Świszczały kule, wybuchały bomby. Wtedy naprawdę się bałem, ale jakoś udało się dotrzeć na miejsce. Bo to wszystko było jak w filmie - podsumowuje Cotra.

Zanim trafił do Polonii grał w ojczyźnie. Zaczynał w V lidze, by w końcu trafić do I ligi. W sezonach 2008/2009 i 2009/2010 według serbskiej prasy był jednym z najlepszych zawodników RAD Belgrad. Zimą trafił do Polonii Warszawa.

W niedzielę na Łazienkowskiej o godzinie 17:00 rozpoczną się warszawskie derby. W ostatnim meczu obu drużyn górą była górą była Polonia. W rundzie jesiennej "Czarne Koszule" pokonały legionistów 3:0.

Zapowiedź 17. kolejki Ekstraklasy