Piłka nożna. Smolarek zagra w Katarze

Jak dowiedział się Sport.pl, Euzebiusz Smolarek, który przed tygodniem rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa znalazł już nowy klub. Były reprezentant Polski został zawodnikiem katarskiego Al Khor.
Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Smolarek popadł w konflikt z właścicielem Polonii Józefem Wojciechowskim. Zawodnik nie chciał zgodzić się na renegocjację swojego kontraktu i wiadomo było, że przy Konwiktorskiej nie ma już szans na występy. Jego umowa z Czarnymi Koszulami miała obowiązywać do czerwca 2012 roku. W piątek, w dniu meczu 1. kolejki z Lechią Gdansk została rozwiązana za porozumieniem stron.

Najskuteczniejszy polski piłkarz eliminacji Euro 2008 długo nie był bezrobotny. Jak udało się dowiedzieć portalowi Sport.pl, Smolarek podpisał już umowę z klubem Al Khor, dziesiątą drużyną ligi katarskiej poprzedniego sezonu.

- Podpisałem kontrakt na dwa lata, propozycja była nie do odrzucenia, zresztą trener Alain Perrin bardzo chciał mnie w drużynie. Po tym, co zobaczyłem na miejscu, jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Zresztą w lidze katarskiej jest limit obcokrajowców - czterech, więc nie trafiają tu przypadkowi ludzie! - powiedział Sport.pl Smolarek.

T-Mobile Ekstraklasa. Niech snajperzy zaczną strzelać »