Wojciechowski zabronił piłkarzom Polonii wyjazdu na zgrupowanie Katowic

Były właściciel ?Czarnych Koszul? Józef Wojciechowski zabronił piłkarzom grającym dotychczas w warszawskim klubie wyjazdu na zgrupowanie KP Katowice do Rybnika-Kamienia. Prezes KP Ireneusz Król nie zapłacił dotąd za podpisaną we wtorek umowę kupna akcji KSP Polonia.
Jeszcze w środę rano zawodnicy Polonii dostali od Króla pismo informujące o tym, że mają stawić się w czwartek o godzinie 14 na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Otrzymali również zakaz poszukiwania innych klubów i prowadzenia negocjacji transferowych.

Po południu dostali jednak wiadomość od Wojciechowskiego. Zabronił im wyjazdu z Warszawy, nadal mają trenować w ośrodku treningowym w Markach. Zajęcia w czwartek zaplanowano - tak jak zwykle - na godz. 9.30.

Nieoficjalnie wiadomo, że z dwóch sprzecznych nakazów zawodnicy drużyny Polonii muszą się posłuchać tego wydanego przez biznesmena z Warszawy. On wciąż jest właścicielem spółki KSP Polonia i jej piłkarzy.

Król przestraszył się reakcji kibiców GKS Katowice. W środę po południu pojawili się na treningu i zaprotestowali przeciw fuzji. Zajęcia piłkarzy GKS opóźniły się o kilkanaście minut.

Co więcej przenosiny Polonii do Katowic nie zostały wciąż przyklepane. Śląski Związek Piłki Nożnej zarejestrował KP Katowice warunkowo, a Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie wyrejestrował jeszcze KSP Polonia. Do tej pory Król nie zapłacił więc za akcje Polonii.