Ekstraklasa. Wisła Kraków mistrzem jesieni

Wisła Kraków pokonała 1:0 Zagłębie Lubin i postawiła tym samym ?kropkę nad i? w mistrzowskiej jesieni. W sobotę Lechia wygrała takim samym stosunkiem z Cracovią. Lech Poznań dał radę Koronie Kielce, a Śląsk Wrocław w ostatniej chwili zwyciężył Polonię z Warszawy. W niedzielę Legia wymęczyła zwycięstwo z Arką, a bełchatowianie ulegli Jagielloni.
Piątek

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:2  »

Ruch Chorzów udowodnił, że potrafi wygrywać również bez Andrzeja Niedzielana. "Niebiescy" dzięki zwycięstwu w Wodzisławiu spędzą zimę na co najmniej czwartym miejscu.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0  »

- Czuję, że moi piłkarze rozegrają na koniec najlepszy mecz - mówił przed spotkaniem z Wisłą Franciszek Smuda. Jego słowa nie znalazły jednak potwierdzenia na boisku i mocno osłabiona Wisła zasłużenie zwyciężyła z bezbarwnym Zagłębiem.

Sobota

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0 »

Lechia wygrywa i przerywa serię czterch wygranych z rzędu Cracovii. Gdańszczanie okazali sie lepsi w typowym spotkaniu na remis. Piłkarze Kafarskiego przez cały mecz mieli mnóstwo problemów ze stwarzaniem sobie sytuacji pod bramką Cabaja. Cracovia momentami wydawała się nawet zespołem lepszym. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała jedna akcja, którą najpierw zainicjował, a później wykończył coraz lepiej czujący się w gdańskim klubie Tomasz Dawidowski.

Lech Poznań - Korona Kielce 2:0 »

Lech chyba zasłużenie pokonał Koronę 2:0, choć znów nie zachwycił swoją grą. Bohaterem został wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Mikołajczak, który zdobył obie bramki. Korona zaprezentowała się całkiem dobrze i miała w tym meczu swoje okazje. Jeśli jednak nie wykorzystuje się sytuacji sam na sam z bramkarzem w meczu wyjazdowym z Lechem, to ciężko myśleć o przywiezieniu jakichkolwiek punktów.

Polonia Bytom - Odra Wodzisław 1:1  »

W Bytomiu remis, z którego zadowoleni mogą być tylko goście. Po pierwszej części lepiej grająca Odra prowadziła, ale już na samym początku drugiej odsłony gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Po bramce Rafała Grzyba poloniści wyraźnie dominowali, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować drugą bramką.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 1:0  »

Po bardzo słabych 89. minutach zobaczyliśmy wyjątkowe ekscytujące pięć. Najpierw sędzia po konsultacji z liniowym nie podyktował ewidentnego karnego dla Śląska po faulu na Madeju. Chwilę później Antoni Łukasiewicz zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Co ciekawe, było to jego pierwsze w karierze trafienie w Ekstraklasie, akurat przeciwko klubowi którego jest wychowankiem.

Niedziela

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:0 »

Po średnim meczu Legia wygrywa u siebie 1:0 z Arką. Jedyna bramka meczu padła po rzucie karnym, świetnie wykorzystanym przez Macieja Iwańskiego. Legia mogła wygrać wyżęj, ale w doskonałych sytuacjach nieskutecznością razili Giza i Szałachowski. Legia do wiosny będzie wiceliderem tabeli z pięcioma punktami straty do Wisły, Arka znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 2:1  »

Jagiellonia wygrała dzięki czemu wydostała się ze strefy spadkowej i przerwę w rozgrywkach przezimuje na wysokim 10 miejscu.Na bramki Frankowskiego i Stano GKS zdołał odpowiedzieć jednym, ale za to bardzo ładnym trafieniem Kuświka. Na doprowadzenie do remisu piłkarzom Rafała Ulatowskiego, którzy rozegrali przyzwoite spotkanie, zabrakło juz czasu.

Wszystko o Ekstraklasie - w serwisie Sport.pl »