Transfery. Pietrasiak i Rachwał w Polonii

Dariusz Pietrasiak i Partyk Rachwał występujący ostatnio w GKS Bełchatów podpisali trzyletnie kontrakty z Polonią Warszawa. Klub ze stolicy nadal prowadzi rozmowy z Dawidem Nowakiem, ale nie zamierza przystać na cenę dyktowaną za napastnika reprezentacji Polski przez GKS.
Z samym piłkarzem władze warszawskiego klubu już się porozumiały. Zaproponowały mu bajoński jak na polskie warunki kontrakt. Nowak miałby zarabiać na Konwiktorskiej 350 tys. euro rocznie. Trwają rozmowy z Bełchatowem.

Nowak ma bowiem wpisaną w kontrakt sumę odstępnego w wysokości miliona euro. Umowa wygasa w czerwcu przyszłego roku i w związku z tym Polonia nie zamierza zgodzić się na zapłacenie takiej kwoty. - Za rok możemy go mieć przecież za darmo - stwierdził jeden z pracowników "Czarnych Koszul". Negocjacje z Bełchatowem potrwają, chyba że warszawski klub zdecyduje się na inną opcję.

Wciąż w kręgu zainteresowania Polonii jest bułgarski napastnik Zagłębia Lubin Iljan Micanski. We wtorek testy medyczne w stolicy przeszedł jego rodak Martin Kamburow z Lokomotiwu Sofia i jeśli wypadną pomyślnie Bułgar podpisze kontrakt z Polonią.

Na razie "Czarne Koszule" wzmocniły się w defensywie. Kontrakty podpisali w ostatnim czasie: bramkarz Arkadiusz Onyszko, prawy obrońca Jakub Tosik, a we wtorek dołączyli do nich libero Pietrasiak i defensywny pomocnik Rachwał.

Oznacza to kolejne ruchy transferowe, tym razem z Polonii. Warszawski klub nie przedłuży umowy z Igorem Koziołem i prawdopodobnie z Łukaszem Skrzyńskim. Mimo wcześniejszych deklaracji wciąż możliwe jest pozostanie na Konwiktorskiej brazylijskiego pomocnika Marcelo Sarvasa.

Maciej Skorża w Legii Warszawa »