Odwołana operacja Onyszki

PRZEGLĄD PRASY. Arkadiusz Onyszko nie przejdzie zapowiadanej na piątek transplantacji nerki. Okazało się, że dawca ma problemy z sercem - donosi piątkowy Przegląd Sportowy.
Początkowo dawcą miał być brat piłkarza, lecz nie pozwoliły mu na to złe wyniki badań. Następnie na badania zgłosił się jego ojciec, operacja znowu jednak nie doszła do skutku

Ostatnio Onyszko ogłosił, że dawcą organu będzie jego wujek. W czwartek okazało się jednak, że jego stan zdrowia nie pozwala na operację. - W ostatniej chwili wykryto, że wujek ma problemy z sercem i na razie nie można ryzykować. Za 10 dni zostanie przebadany u wtedy lekarze podejmą decyzję - powiedział Przeglądowi Sportowemu bramkarz.

Onyszko przed tym sezonem Ekstraklasy źle się poczuł na zgrupowaniu Tarnowie Podgórnym. Tego samego dnia wieczorem stacja Orange Sport Info poinformowała, że czeka go przeszczep nerki. - Nigdy nie ukrywałem swojej choroby , poświęciłem jej cały rozdział w swojej książce - komentował piłkarz.

Polonia Warszawa sprowadzając golkipera z Odry Wodzisław, gdzie władze klubu wiedziały o chorobie piłkarza, nie przeprowadziła testów medycznych, które wykazałyby, że Onyszko cierpi na chorobę nerek. Właściciel "Czarnych Koszul" nie poczuwa się do winy. Uważa za to, że 36 - letni bramkarz specjalnie zataił informację o stanie zdrowia.

Moją chorobę mogli wykorzystać do budowania pozytywnego wizerunku - mówi Arkadiusz Onyszko  »