Ekstraklasa. Polonia pozyskała Sultesa. Jeż i Sikorski blisko

PRZEGLĄD PRASY. Polonia Warszawa pozyskała czeskiego pomocnika Pavela Sultesa z Sigmy Ołomuniec. Czarne Koszule są też bliskie kupna Daniela Sikorskiego i Roberta Jeża z Górnika Zabrze - informuje Przegląd Sportowy.
Nie wiadomo ile Polonia zapłaciła za 25-letniego zawodnika. - Podpisaliśmy kontrakt z Pavlem Sultesem. Nie mogę mówić, ile kosztował, bo to tajemnica biznesowa - powiedział Józef WojciechowskiPrzeglądowi Sportowemu .

Sultes był zawodnikiem Sigmy Ołomuniec. W zimie zainteresowana pozyskaniem tego zawodnika była Legia Warszawa, która chciała go w pakiecie z Michalem Hubnikiem. Ostatecznie na Łazienkowską trafił tylko ten drugi.

Wojciechowski mówi też, że jest bliski kupna z Górnika Zabrze Roberta Jeża i Daniela Sikorskiego. - Umowy nie zostały podpisane, ale jesteśmy dogadani i temat uważam za pozytywnie zakończony - zdradził właściciel Czarnych Koszul.

Daniel Sikorski w minionym sezonie w barwach Górnika strzelił sześć goli i miał dwie asysty. Jeż może się pochwalić pięcioma golami i trzema asystami. Oboma zawodnikami była też zainteresowana Legia Warszawa.

Józef Wojciechowski po raz kolejny mierzy w mistrzostwo Polski. Wcześniej zdążył już pozyskać Marcina Baszczyńskiego z Atromitosu Ateny i Grzegorza Bonina z Górnika Zabrze. Zmienił też system płacowy swoich piłkarzy. Zawodnikom Polonii zamrożone zostało 20% pensji. Jeżeli zdobędą oni mistrzostwo Polski, to zostanie im zwrócona dwukrotność zamrożonej kwoty. Jeżeli sezon skończą na drugim miejscu, odzyskają te 20%. Jeżeli będą niżej, pieniądze przepadną.

Iliev w Wiśle »