Koszykówka. Legia - Śląsk w I rundzie Pucharu Polski

Pierwszoligowe Znicz Basket Pruszków oraz SKK Siedlce mają wolny los, drugoligowe PWiK Piaseczno zagra z rezerwami ekstraklasowej Rosy Radom, a w najciekawszym dla warszawskiego kibica meczu I rundy Intermarche Basket Cup - Pucharu Polski Legia zagra ze Śląskiem Wrocław.
W latach 60. oba kluby rywalizowały o mistrzostwo Polski (w sumie Śląsk ma ich 17, Legia - sześć), teraz, kiedy blask historycznych osiągnięć wyraźnie przygasł, zagrają o awans do drugiej rundy Pucharu Polski. Mecz odbędzie się 17 października w hali na Bemowie.

Legioniści, beniaminek drugiej ligi, teoretycznie stoją na straconej pozycji, bo pierwszoligowy Śląsk, również tegoroczny beniaminek, za kilka miesięcy chce się cieszyć z awansu do Tauron Basket Ligi. W Śląsku grają m.in. byli reprezentanci Polski Radosław Hyży i Paweł Kikowski oraz wielu graczy z przeszłością w ekstraklasie (m.in. Tomasz Ochońko, Łukasz Diduszko czy Marcin Flieger).

Legia, której zespół wciąż buduje trener Piotr Bakun, takimi nazwiskami pochwalić się nie może, choć niedawno drużynę wzmocnił Alan Czujkowski, grający w poprzednich sezonach w ekstraklasowej Polonii i pierwszoligowym Zniczu. Kilkanaście dni temu, jeszcze bez Czujkowskiego, Legia zajęła jednak ostatnie miejsce w Mazovia Cup przegrywając ze Zniczem, SKK oraz PWiK.

Legia miała rozpocząć sezon 6 października, ale rywal, Pułaski Warka, wystąpił o przeniesienie spotkania i zespół Bakuna po raz pierwszy w drugiej lidze zagra tydzień później w Jaworznie z MCKiS. W sobotę rywalizację w tej samej grupie C drugiej ligi rozpocznie zespół z Piaseczna, który o 14 zagra u siebie z Turem Bielsk Podlaski.