Dolcan Ząbki wygrał z Polonią Bytom 4:1

Dolcan Ząbki wygrał w niedzielę z Polonią Bytom 4:1 w meczu 11. kolejki pierwszej ligi. Bohaterami spotkania zostali Bartosz Osoliński i Maciej Tataj, którzy strzelili po dwa gole.
Podopieczni Roberta Podolińskiego wygrali po raz pierwszy od pięciu spotkań. Dolcan po zwycięstwie 2 września w Ząbkach na Cracovią 3:1 przegrał cztery mecze i raz zremisował.

W niedzielę to najsłabsza w lidze Polonia Bytom jako pierwsza strzeliła bramkę. W 15. minucie do siatki gospodarzy trafił Dawid Cempa. Piłkarze Dolcanu w drugiej połowie zdominowali już rywali i strzelili cztery gole. Po dwa trafienia zaliczyli Bartosz Osoliński i Maciej Tataj. Obaj mają na swoim koncie po cztery gole w tym sezonie pierwszej ligi.

Dolcan po 11. kolejkach z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Przewaga zespołu z Ząbek nad strefą spadkową wynosi trzy punkty.

13 października Dolcan zagra na wyjeździe z Sandencją Nowy Sącz. Początek meczu o 19.

Dolcan Ząbki - Polonia Bytom 4:1 (0:1)

Bartosz Osoliński (50.), (67.), Maciej Tataj (84.), (89. - karny) - Dawid Cempa (15.)