Pewne zwycięstwo Lidera w Pabianicach. 11 asyst Sydney Colson

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków wygrały 76:59 na wyjeździe z najgorszym w Ford Germaz Ekstraklasie PTK Pabianice. 18 punktów zdobyła dla zwycięzców Briana Gilbreath, a 11 asyst miała Sydney Colson.
Warszawa.sport.pl na Twitterze - śledź, będziesz na bieżąco

Pabianiczanki, które w tym sezonie nie wygrały jeszcze ani jednego meczu, prowadziły raz - 2:0 po trafieniu Katarzyny Salskiej w pierwszej akcji meczu. Ale potem za trzy trafiły skuteczne skrzydłowe Lidera Gilbreath oraz Kiara Buford. Obu nim podawała rozgrywająca Colson, która w całym spotkaniu miała aż 11 asyst. 23-letnia Amerykanka wyrównała tegoroczny rekord rozgrywek i ustanowiła swoje najlepsze osiągnięcie w Polsce.

Lider w Pabianicach grał bez kontuzjowanej środkowej Kali Bennett, ale już z Justyną Grabowską, która wróciła do gry po kontuzji. 19 minut na boisku spędziła też Agnieszka Kaczmarczyk (14 punktów, 4/5 za trzy), która na początku roku miała problem z kolanem.

Lider, który z bilansem 9-6 walczy o czwarte miejsce przed play-off, następny mecz rozegra w niedzielę 20 stycznia na wyjeździe z AZS OPTeam Rzeszów.