Koszykówka. Polonia poważnie osłabiona, były legionista nie zagra w derbowym play-off

Tomasz Jaremkiewicz, który pod koniec grudnia przeszedł z Legii do Polonii, nie zagra w pierwszej rundzie play-off grupy A drugiej ligi. - Rozmawiałem w poniedziałek rano z trenerem Robertem Chabelskim, który podtrzymał, że umowa o braku występów Tomka w meczach przeciwko Legii wciąż obowiązuje - mówi trener Polonii Andrzej Kierlewicz.


Jaremkiewicz, 32-letni rzucający, po kilku latach gry w Legii odszedł do Polonii, bo nie był zadowolony z roli rezerwowego, którą pełnił w zespole "Zielonych Kanonierów". W 12 spotkaniach w Legii występował średnio po 12 minut w meczu, w ośmiu meczach Polonii grał po 20. W ostatnich czterech rzucał średnio po 13 punktów i był wyróżniającym się graczem drużyny Kierlewicza.

- W play-off z Legią Tomek nie zagra i jest to duże osłabienie naszego zespołu - przyznaje trener Polonii. - W styczniu grał jeszcze niezbyt dobrze, ale potem złapał rytm, zaczął lepiej rozumieć się z kolegami i w ostatnich spotkaniach dawał nam bardzo dużo - dodaje Kierlewicz.

Dlaczego Jaremkiewicz nie zagra z Legią? Bo obiecał to w grudniu, kiedy zgłosił chęć odejścia z tego klubu i poprosił o wydanie listu czystości. - Tomek niczego nie podpisywał, ale obiecał, że w tym sezonie nie zagra w meczu przeciwko Legii, a prezes Roman Podobas nie robił mu problemów. Oczywiście, nikt nie spodziewał się wtedy, że spotkamy się w play-off, ale to też jest część sezonu - mówi Kierlewicz.

- Zresztą ja też obiecałem w grudniu drugiemu trenerowi Legii Robertowi Chabelskiemu, że Tomek nie wystąpi przeciwko legionistom - dodaje trener Polonii. 25 stycznia Jaremkiewicz nie zagrał w derbach na Torwarze, w których Legia pokonała Polonię 69:58.

W niedzielę "Czarne Koszule" niespodziewanie zwyciężyły w Toruniu AZS 71:54 i rzutem na taśmę awansowały do play-off z ósmego miejsca. - Tomek poprosił mnie, bym zadzwonił do trenerów Legii i zapytał o jego status. I w poniedziałek rano z rozmawiałem z Robertem Chabelskim, który podtrzymał, że umowa o braku występów Tomka w meczach przeciwko Legii wciąż obowiązuje - tłumaczy Kierlewicz.

W pierwszej rundzie play-off rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw - pierwsze spotkanie, którego gospodarzem będzie najlepsza po rundzie zasadniczej Legia (bilans 19-3), odbędzie się w sobotę 15 marca w hali przy ul. Obrońców Tobruku. Mecz nr 2 w kolejną sobotę przy Konwiktorskiej. Ewentualne spotkanie nr 3 zaplanowano na środę 26 marca, znów na Bemowie.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!