Ruszają tenisowe mistrzostwa Polski amatorów. W nagrodę wyjazd na Australian Open

W sobotę 14 lipca na kortach Warszawianki rusza największa amatorska impreza tenisowa w kraju - XXVIII Narodowe Mistrzostwa Polski ?atp?. Pięciodniowy turniej, w którym weźmie udział ponad 350 zawodników zakończy się w środę.
Najlepsi tenisiści-amatorzy po kilku latach nieobecności w stolicy wracają do Warszawy. O tytuły mistrzów Polski w rozpoczynającym się w sobotę turnieju rywalizować będzie ponad 350 amatorów z całego kraju i nie tylko. Zgłoszenia do turnieju napłynęły także z zagranicy, a najdłuższy dystans do przebycia mieli polonusi z Florydy.

Mecze rozgrywane będą w 13 męskich i 10 kobiecych kategoriach indywidualnych, w grach deblowych oraz także w kategorii mikstów. Ta ostatnia kategoria cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem obserwatorów i samych zawodników, gdyż zwycięzcy gry mieszanej zostaną uhonorowani przez sponsora głównego mistrzostw - firmę KIA Motors Polska nagrodą specjalną - wyjazdem na turniej wielkoszlemowy Australian Open w styczniu 2013 r. Dodatkowo zwycięska para będzie reprezentować Polskę w turnieju KIA Amateur Australian Open. Będą mogli zagrać m.in. na trawie słynnego klubu Kooyong, gdzie jeszcze w latach 80. rozgrywano wielkoszlemowe zmagania najlepszych na świecie.

Jedną z najważniejszych imprez towarzyszących turniejowi Australian Open jest tenisowy turniej amatorski - KIA Amateur Australian Open (AAO). KIA AAO organizowany jest w wielu krajach na całym świecie (w tym również i w Polsce) a jego głównym założeniem jest propagowanie gry w tenisa oraz umożliwienie amatorom gry na tych samych kortach, na których o najwyższe laury walczą zawodowcy. Światowy finał AAO odbywa się co roku w Melbourne podczas ostatniej fazy turnieju Australian Open.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 9 na kortach Warszawianki (ul. Piaseczyńska 71), a zakończy meczami finałowymi w środę 18 lipca. Więcej informacji na stronie: atp.org.pl.